CCM JETSPEED FT1 nebo CCM SUPER TACKS AS1

Mistr světa, dlouholetá opora Edmontonu Oilers, hvězda rodných Pardubic, s nimiž získal během výlukové sezony extraligový titul. Aleš Hemský si připsal v NHL 845 startů a některé z jeho akcí, nejen v dresu Olejářů, doslova berou dech zámořským komentátorům. Šikovný, dravý, vždycky o krok před soupeři. Snad jen kdyby to zdraví vydrželo, protože Aleš promarodil většinu sezony 2009/2010 a problémy se mu nevyhýbaly bohužel ani poté, svou porci smůly si rozhodně nevybral…

Třináctý v draftu, Edmonton měl velká očekávání

 

Dalo se to vlastně očekávat, Hemskému je 36 let a na ledě byl naposledy na podzim 2017, kdy se objevil v dresu Montrealu Canadiens. Zdravotní stav mu ale umožnil odehrát jen sedm utkání, v nichž si nepřipsal ani jeden kanadský bod. Bohužel, právě takto končí kariéra jednoho z nejlepších českých hráčů v historii NHL. 56 asistencí v ročníku 2005/2006 a 51 asistencí v ročníku 2007/2008 v nepříliš silném kádru Edmontonu Oilers hovoří za vše, v kanadském celku do něj vkládali velké naděje už od začátku. Málo střílel, s brankami šetřil, ale o to víc šancí připravoval spoluhráčům – a některé z nich byly přímo na stříbrném podnosu.

Účastník tří světových šampionátů a dvou olympiád (v Turíně bral bronz a světovým šampionem se stal ve Vídni 2005). Proti Anaheimu tak v dresu Habs nastoupil naposledy v NHL, 845 utkání a 572 kanadských bodů (174+398) rozhodně patří k tomu lepšímu, co historie zámořské nejvyšší soutěže nabízí. 

 

Bohužel, dlouhá cesta po otřesu mozku zpět na led Hemskému nesvědčila, přidalo se pár dalších zdravotních problémů a kariéra velkého hráče tak končí. Hráč přemýšlel o svém konci už déle než rok, i když by se rád rozloučil s hokejem třeba právě v dresu Pardubic, kde začínal…

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor: Jiří Tobiáš

Jmenuji se Jiří Tobiáš a již více než 30 let se jako hráč, prodejce a bloger pohybuji v hokejovém prostředí. Rád zkoumám a testuji hokejové vybavení, o kterém následně píši recenze na tomto blogu. S příspěvky pod hlavičkou Hokejman se můžete setkat také na sociálních sítích jako je Facebook, či Instagram. Chcete se mnou spolupracovat, probrat nejnovější hokejky, nebo mi sdělit svůj názor k článku? Neváhejte mě kontaktovat.