Poprvé od ročníku 1946, který byl zrušen kvůli tomu, že po druhé světové válce měla Evropa jiné starosti, se nebude konat světový šampionát v ledním hokeji. Švýcarsko pláče, stejně jako Rene Fasel, odcházející předseda IIHF se chtěl stylově rozloučit na domácí půdě. Padla i možnost uspořádání turnaje v Soči, jak nabízela ruská strana, protože i východ Evropy sužuje koronavirová infekce, stejně jako Švýcarsko a další země. Co s tím? Jednoduše, květnové MS se neodehraje nikde, protože sport jde v případě ohrožení zdraví hráčů a fanoušků naprosto stranou.

 

 

Švýcarsko bude čekat déle než jedenáct let…

Bohužel, IIHF rozhodla s těžkým srdcem a samozřejmě přijde i o možnost reklamy, prestižní turnaj bavil miliony lidí po celém světě a rozhodnutí se do poslední chvíle oddalovalo. S vývojem nákazy Covid-19 ale zřejmě nešlo rozhodnout jinak, nemoc zasáhla i několik sportovních hvězd napříč kontinenty. Jak to bude dál? Věci příští ukáže až kongres, jenž se měl podle původního plánu konat poslední květnový týden v Curychu.

Ten ale IIHF také odložila na jiný termín, takže je také otázkou, zda se příští rok bude konat MS v Bělorusku a Lotyšsku nebo v roce 2024 zavítá opět i na české stadiony. Obhájí titul Finové? Dostane Kanada šanci na odvetu v boji o zlato a jak si poradí s rolí favorita na medaile ruští nebo švédští hráči? A co výběr kouče Říhy, který měl mít před sebou poslední šanci na umístění mezi nejlepšími třemi týmy, k níž byl vloni vlastně docela blízko?

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor: Jiří Tobiáš

Jmenuji se Jiří Tobiáš a již více než 30 let se jako hráč, prodejce a bloger pohybuji v hokejovém prostředí. Rád zkoumám a testuji hokejové vybavení, o kterém následně píši recenze na tomto blogu. S příspěvky pod hlavičkou Hokejman se můžete setkat také na sociálních sítích jako je Facebook, či Instagram. Chcete se mnou spolupracovat, probrat nejnovější hokejky, nebo mi sdělit svůj názor k článku? Neváhejte mě kontaktovat.