nejlépe placení hráči nhl

Nejlépe placení Češi v NHL

Pozice tuzemských hráčů v zámořském hokeji má sestupnou tendenci, bohužel se už nedá mluvit o stejných časech, jako když se arénami NHL proháněli Jágr, Straka nebo Reichel. Přesto však by se dal z českých hvězd NHL stále sestavit konkurenceschopný tým, jenž by v play-off určitě potrápil ty nejlepší. Přesně před dvaceti lety hrálo NHL 56 Čechů, kanadské bodování

Nejlépe placení Češi v NHL

nejlépe placení hráči nhl

Pozice tuzemských hráčů v zámořském hokeji má sestupnou tendenci, bohužel se už nedá mluvit o stejných časech, jako když se arénami NHL proháněli Jágr, Straka nebo Reichel. Přesto však by se dal z českých hvězd NHL stále sestavit konkurenceschopný tým, jenž by v play-off určitě potrápil ty nejlepší. Přesně před dvaceti lety hrálo NHL 56 Čechů, kanadské bodování ovládl Jaromír Jágr, druhý skončil velmi těsně Pavel Bure. Milan Hejduk a Patrik Eliáš nasázeli 36, respektive 35 branek. Obráncům vládli Roman Hamrlík, Tomáš Kaberle nebo Jaroslav Špaček. A jak je to dnes? V sezoně 2019/2020 v NHL zatím nastoupilo pětatřicet Čechů. Co můžeme říci o jejich výplatnicích?

  1. Jakub voracekJakub Voráček – Philadelphia Flyers – do platového stropu se počítá 8,275 milionu, aktuální příjem činí 8 milionů dolarů.

Pravý křídelník Philadelphie Flyers hrál výborně už v dresu Columbusu, v létě 2015 podepsal osmiletý kontrakt znějící na celkem 66 milionů dolarů. Sedmička draftu z roku 2007 má na svém kontě i titul mistra světa, třicetiletý hráč pravidelně reprezentuje a na domácím šampionátu v roce 2015 byl i kapitánem. V dresu Letců je zástupcem kapitána a třeba za sezonu 2017/2018 si připsal 65 asistencí. Vynikající číslo, ale udrží si Voras laťku i nadále? A dovede Philadelphii konečně v play-off dál než do prvního kola?

  1. David KrejčíDavid Krejčí – Boston Bruins – do platového stropu se počítá 7,25 milionu, aktuální příjem činí 7 milionů dolarů.

Zkušený centr, jenž s Medvědy získal i Stanley Cup v dobách jejich poslední velké slávy. Draftovaný ve druhém kole v roce 2004 jako celkově 63., odchovanec Olomouce David Krejčí! V NHL se blíží metě tisícovky odehraných zápasů a v sezoně 2018/2019 si připsal 53 asistencí v základní části, v play-off dalších dvanáct přidal. Rozhodně je platným hráčem, jenž tráví na trestné lavici jen opravdu symbolický počet minut…

  1. David PastrňákDavid Pastrňák – Boston Bruins – do platového stropu se počítá 6,66 milionu, aktuální příjem činí 6,8 milionu dolarů.

Pravé křídlo, které se nebojí střílet góly! David Pastrňák pravidelně zásobuje konto soupeřů více než třiceti přesnými trefami za rok a když v září 2017 podepsal šestiletý kontrakt znějící na čtyřicet milionů dolarů, šlo o vítězství Bruins – 25. naděje draftu v roce 2014 má podepsáno ještě na tři další ročníky, ve statistikách se prohání po boku McDavida s Ovečkinem a vyjde Boston jen na necelých sedm milionů dolarů. Jinými slovy, v podstatě velmi levný peníz oproti službám, co „Pasta“ nabízí.

Vše pro fanoušky NHL

  1. Tomáš HertlTomáš Hertl – San Jose Sharks – do platového stropu se počítá 5,625 milionu, aktuální příjem činí 6,25 milionu dolarů.

Hvězda Žraloků měla nadějný nástup už v roce 2013, kariéru jí tehdy na dlouho přerušil Dustin Brown. Tomáš Hertl se ale dokázal vypracovat ve skutečně hvězdného hráče, za minulý ročník nastřílel 35 branek v základní části a po právu si vysloužil zajímavý kontrakt. Čtyřletá smlouva na celkem 22,8 milionu dolarů, role asistenta kapitána po boku Burnse, Karlssona a Thorntona, to je kariéra jak vyšitá! V šestadvaceti má Tomáš ještě hodně před sebou, napřesrok bude jednat o další smlouvě, jistě ještě zajímavější…

  1. Ondřej PalátOndřej Palát – Tampa Bay Lightning – do platového stropu se počítá 5,3 milionu dolarů, aktuální příjem je stejný.

Blesky si jej vybraly v roce 2011 až v sedmém kole draftu, ale křídelník z Frýdku-Místku se dokázal dobře prosadit i v konkurenci Stamkose nebo Kučerova, nějakou dobu také na dresu nosil písmeno A. Současní Bolts jsou spíše ofenzivním týmem, ale Ondřej Palát nezůstává nic dlužen ani pověsti defenzivního křídla. Přesto však sbírá body se železnou pravidelností a smlouva, která vyprší v létě 2022, bude jistě obnovena za podobně zajímavých podmínek.

  1. Martin HanzalMartin Hanzal – Dallas Stars – do platového stropu se počítá 4,75 milionů dolarů, aktuální příjem činí 4 miliony dolarů.

Hokejový smolař, jenž poslední dvě sezony doslova promarodil a zřejmě už nenaváže na své někdejší výkony z dresu Phoenixu, resp. Arizony, kde se stal asistentem kapitána a platil za elitního defenzivního centra. Dlouhodobé zranění nedovolilo ještě Martinu Hanzalovi obléknout dres Hvězd, v minulém ročníku si zahrál jen sedmkrát. V létě se stane nechráněným volným hráčem a kontrakt znějící na tři sezony a 14,25 milionů dolarů, který podepsal v červenci 2017, se tak rozplyne jako pára nad hrncem. Pravda, české centry zastupuje v Dallasu Radek Faksa a nevede si vůbec špatně, ale Hanzal by se za Seguinem také hodil…

Dalším v pořadí by byl Michael Frolík se 4,3 miliony dolarů, které v současnosti ukrajuje z platového stropu Buffala Sabres – po sezoně se stane nechráněným volným hráčem. Podepíše jednatřicetileté křídlo za podobné peníze jako nyní? Pravděpodobně bude muset podobně jako Vladimír Sobotka (3,5 milionu na sezonu) se mzdou poněkud dolů, zato Jakub Vrána – 3,35 milionu na sezonu – bude mít v létě 2023 zřejmě napilno, protože bude muset pravděpodobně dohodnout úplně jiný kontrakt. Jak se asi v budoucnu uvedou Zadina, Lauko nebo Vladař?

Mezi brankáři je českou jedničkou Petr Mrázek, jenž v Carolině Hurricanes pobírá v průměru 3,125 milionu dolarů na sezonu. Velkou nadějí do budoucna je jistě Filip Hronek, hrající v Detroitu v první formaci, Dominik Kubalík, střílející branky v Chicagu nebo Pavel Francouz, jenž si bude moci po další sezoně v Coloradu jistě říci zajímavější peníze oproti současnému stavu, kdy nemá ani milion dolarů hrubého…

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *