V době, kdy se nejslavnější hokejová liga světa kvůli Covid-19 nehraje, většina klubů podepisuje své juniorské naděje. Řada z nich se do budoucna určitě vyplatí, vždyť umění některých jsme mohli vidět na světovém šampionátu do dvaceti let v Ostravě a Třinci. Kdo konkrétně se tedy dočkal svého prvního kontraktu, který může být odrazovým můstkem na cestě ke hvězdám?

 

  1. Jesse Ylönen

Dvacetiletý mladík, rodák z USA, nicméně reprezentant Finska. Na MS U20 v roce 2019 pomohl vystřílet zlatou medaili, ve finské nejvyšší soutěži odehrál zatím dvě sezony v dresu Pelicans a zkušenosti sbíral i ve druhé lize v týmu Espoo United. Předloni si jej vybral na pětatřicátém místě slovutný Montreal Canadiens, kde nyní probíhá generační výměna a finský talent by mohl mít zajímavou roli ještě s Alexanderem Romanovem, Nickem Suzukim či Colem Caufieldem.

 

  1. Trevor ZegrasTrevor Zegras

Mimořádně talentovaný útočník, jenž během šampionátu dvacetiletých v ČR nasbíral v pěti utkáních devět asistencí. Vloni si jej Anaheim Ducks vybral jako číslo devět a určitě neudělal chybu. Trevor Zegras letošní sezonu strávil na univerzitě v Bostonu, kde v NCAA v dresu tamního týmu sbíral v průměru kanadský bod na zápas. Exceloval i v národním týmu, takže se fanoušci kalifornského celku určitě těší, co rodák z Bedfordu v budoucnu předvede…

 

  1. Scott PerunovichScott Perunovich

V St. Louis druhá volba, celkem pětačtyřicátý – za rok 2018 se dostal na draft i Scott Perunovich, nepříliš vysoký („jen“ 178 centimetrů), avšak velmi ofenzivně talentovaný bek. Nyní se bronzový medailista ze světového šampionátu juniorů v roce 2018 bude pokoušet prorazit v týmu Blues, dosud hrál na univerzitě v Minnesotě a v rámci NCAA patřil k velkým hvězdám. Zvládne přechod k opravdu profesionálnímu hokeji dospělých?

 

  1. Raphaël LavoieRaphaël Lavoie

Devatenáct let, zlatá medaile ze světového šampionátu v Ostravě a Třinci, talent na rozdávání. Mladík ve službách Edmontonu Oilers, jenž si jej vyvolil v roce 2019 jako celkové číslo 38 Raphaël Lavoie nebyl v reprezentačním dresu příliš vidět, ale Olejáři se zajímají hlavně o jeho výkony v juniorské QMJHL, kde letos oblékal dres Halifaxu a Chicoutimi. V průměru více než půldruhého kanadského bodu na zápas značí, že by se s tímto talentem mělo počítat…

 

  1. Tommy NovakTommy Novak

Draftovaný už v roce 2015, konkrétně ve třetím kole (celkově 85.) Nashvillem Predators. Mladík, v jehož žilách podle všeho koluje i trochu české krve, se však do kolotoče AHL prosadil teprve v nynější sezoně. Talentovaný centr s bilancí 30 utkání a 42 kanadských bodů (11+31) na farmě v Milwaukee dal najevo, že Predátorům v něm roste zajímavá alternativa třeba i pro jména jako Matt duchene nebo Nick Bonino.

 

 

 

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor: Jiří Tobiáš

Jmenuji se Jiří Tobiáš a již více než 30 let se jako hráč, prodejce a bloger pohybuji v hokejovém prostředí. Rád zkoumám a testuji hokejové vybavení, o kterém následně píši recenze na tomto blogu. S příspěvky pod hlavičkou Hokejman se můžete setkat také na sociálních sítích jako je Facebook, či Instagram. Chcete se mnou spolupracovat, probrat nejnovější hokejky, nebo mi sdělit svůj názor k článku? Neváhejte mě kontaktovat.