zaniklé hokejové značky

Zatímco v zámoří se už nějakou dobu nehraje a nevypadá to, že by se ledové arény znovu otevíraly, o čtvrtfinále KHL se ještě stále jedná. Oficiálně je Kontinentální hokejová liga po odstoupení Jokeritu Helsinky a Barysu Nur-Sultan na delší dobu přerušena a jedná se o tom, jestli se dohraje sezona. Zbývá šestice mužstev, mezi nimi i CSKA Moskva nebo SKA Petrohrad, velcí adepti na titul. V NHL už je první pozitivní test na Covid-19, má jít o dosud nejmenovaného hráče celku Ottawa Senators.

 

V Evropě ukončena řada ligových soutěží

Česká extraliga poprvé od roku 1945 nepozná vítěze, přerušeno je i ve Finsku nebo Švýcarsku. KHL přerušila rozehrané play-off až do desátého dubna! Původně se mělo odložit jen o týden, Jokerit i Barys se k odstoupení ze soutěže rozhodují i na základě aktuálního nařízení vlád Finska a Kazachstánu. Dlouhodobě se KHL hraje bez diváků, ale dohraje se sezona vůbec? Kouč Dynama Moskva Vladimír Krikukov je pro, legendární Vjačeslav Bykov zase ostře proti, totožný názor má neméně proslulý Igor Larionov. Pokud by se hrálo, půjde jen o dvě čtvrtfinále, Novosibirsk a Petrohrad pokračují rovnou do semifinále kvůli předčasnému konci sezony svých plánovaných soupeřů.

Pokud bude do desátého dubna zmírněno opatření proti šíření koronaviru, sezona by se prý mohla ještě dohrát. Když ale podobný názor zazněl i v NHL, vyvolal hořký smích u některých odborníků. Letošní rok zkrátka sportu vůbec nepřeje, odvoláno bylo i fotbalové EURO (odehrát se má podle posledních zpráv v příštím roce) a stále ještě se jedná o osudu hokejového šampionátu, který se měl hrát ve Švýcarsku. Ten bude podle všeho zrušen, i když existovala záložní možnost odehrát turnaj v ruském Soči – obě země nyní sužuje Covid-19 a bezpečnost nedovolí tento rok kdekoliv v Evropě odehrát finálový turnaj MS. Tisíce nakažených napříč Evropou tedy znamenají jediné, na sport bohužel musíme nějakou dobu zapomenout…

 

V NHL je první nakažený, zůstává v karanténě

O koho jde? To generalita Ottawy Senators zatím tají, každopádně jde o jednoho z kmenových hráčů týmu, jenž zatím vykazuje velmi mírné symptomy nemoci. NHL je přerušená od 12. března na neurčito, nedá se očekávat, že se na jaře cokoliv změní. Hráč Senátorů se tak zařadil mezi nakažené sportovce společně třeba s Dušanem Vlahovičem z fotbalové Fiorentiny, Donovanem Mitchellem a Rudym Gobertem z basketbalového týmu Utah Jazz, ale také dalšími borci.

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor: Jiří Tobiáš

Jmenuji se Jiří Tobiáš a již více než 30 let se jako hráč, prodejce a bloger pohybuji v hokejovém prostředí. Rád zkoumám a testuji hokejové vybavení, o kterém následně píši recenze na tomto blogu. S příspěvky pod hlavičkou Hokejman se můžete setkat také na sociálních sítích jako je Facebook, či Instagram. Chcete se mnou spolupracovat, probrat nejnovější hokejky, nebo mi sdělit svůj názor k článku? Neváhejte mě kontaktovat.