V osudí zbývají už jen čtyři jména, kdo dosáhne na Stanley Cup? Zatímco na spanilou jízdu Tampy Bay by vsadila asi většina expertů, Dallas své fanoušky příjemně překvapuje. Podobné tažení jako ve své premiérové sezoně pak zažívá i tým z Vegas. Kvarteto mužstev pak doplňuje tým Islanders, který nemá s boji v play-off tolik zkušeností, nicméně jistě není radno jej podcenit…

chrániče ccm super tacks as1

Sázkaři mají jasno, Florida je nejlepší volba

Kučerov, Point, Gourde, ale také Palát a Johnson. Rozložit ofenzivní sílu do více formací se v Tampě povedlo a dá se říci, že lídr jako Stamkos možná zase tolik nechybí – i když by se určitě kouči Cooperovi hodil a přinesl ještě více originality před brankou soupeře. Po tolika kanonádách ale nelze pochybovat, že Tampa je na vrcholu sil a v opravdové formě. A co brankář Vasiljevskij? Jestli se loňské play-off moc nepovedlo, letos už je úspěšnost zákroků vysoko nad 93 procenty a nelze o ničem pochybovat. Když je v obraně lamželezo jako Hedman, všechno jde tak nějak samo, že? Islanders tahají za kratší konec, i když jména jako Barzal, Eberle nebo Pelech budí respekt.

Kdo dosáhne na Stanley Cup

Druhé semifinále mezi Vegas a Dallasem je také velmi zajímavé. Na jedné straně perfektně chytající Lehner, na druhé Chudobin. Souboj dříve odepisovaných brankářů je kořením každého duelu vyřazovacích bojů a zapomínat určitě nesmíme ani na českou účast v podobě Tomáše Noska. Ten nemá ve Vegas zrovna ofenzivní úkoly, přesto z jeho hokejky mají brankáři obavu. Na straně Dallasu hraje výborně Radek Faksa, jenž je také spíše defenzivněji laděným centrem. A v dresu Tampy má největší šanci na Stanley Cup Ondřej Palát, který je v ideálních letech. Co víc si může český fanoušek přát?

Který tým je pro vás letos favoritem a který naopak zklamáním? Jak dopadne letošní ročník NHL? Uvidíme v létě Stanley Cup v Česku? To se brzy dozvíme.

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor: Jiří Tobiáš

Jmenuji se Jiří Tobiáš a již více než 30 let se jako hráč, prodejce a bloger pohybuji v hokejovém prostředí. Rád zkoumám a testuji hokejové vybavení, o kterém následně píši recenze na tomto blogu. S příspěvky pod hlavičkou Hokejman se můžete setkat také na sociálních sítích jako je Facebook, či Instagram. Chcete se mnou spolupracovat, probrat nejnovější hokejky, nebo mi sdělit svůj názor k článku? Neváhejte mě kontaktovat.