nominace na vezina trofej

Brzy zase uvidíme akci v ledových arénách, nejslavnější hokejová soutěž světa se chystá ke svému restartu. Na řadu přijde play-off, stejně jako draftová loterie – a na své si přijdou i fanoušci, kteří se těší, kdo letos získá trofej pro nejlepšího brankáře nebo nováčka zámořské ligy. Kdo je mezi trojicí nominovaných? Většina jmen znalce hokeje jistě nepřekvapí, ale na vítěze si budeme muset ještě počkat.

chrániče ccm super tacks as1

Vezinovu trofej může získat její obhájce

Novináře i fanoušky zajímá, kdo získá cenu pro nejlepšího brankáře, proslulou Vezina trophy. V nominaci je trio Andrej Vasiljevskij (Tampa Bay), Tuukka Rask (Boston) a Connor Hellebuyck (Winnipeg). Ruský brankář trofej obhajuje a rozhodně není bez šance, ale americká hvězda Jets má mnohem zajímavější statistiky a finský mág mezi tyčemi byl vybrán také naprosto po právu. Co nakonec bude rozhodovat? Vasiljevskij má nejvíce výher (35), na Helleybucka šlo nejvíce střel v soutěži (1796).

Rozhodovat se bude i o Calderově trofeji pro nejlepšího nováčka sezony. Mezi trojicí mladých hvězd figuruje i Dominik Kubalík, jehož jméno jistě – podobně jako nominace Artěmije Panarina – vyvolá diskuzi o tom, jestli je hranice 26 let věku dostatečná. Kubalík nicméně nasázel v základní části třicet branek a jistě je ve triu kandidátů po zásluze, větší šance mají ale podle odborníků mladí beci Quinn Hughes z Vancouveru a Cale Makar z Colorada.

A kdo bude nejlepším koučem sezony?

Rozhodovat se bude i o držiteli Jack Adams Award, kterou získá buď kouč Bostonu Bruce Cassidy nebo John Tortorella z Columbusu, trojici nominovaných uzavírá lodivod Philadelphie Alan Vigneault. Medvědi získali Prezidentovu trofej, ale možnosti jsou otevřené. Kdy se vlastně bude vyhlašovat? Původní termín 18. června padl díky pandemii Covid-19, pravděpodobně se tam dočkáme vítězů na začátku září, v době, kdy by mělo podle předpokladů probíhat konferenční finále.

 

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor: Jiří Tobiáš

Jmenuji se Jiří Tobiáš a již více než 30 let se jako hráč, prodejce a bloger pohybuji v hokejovém prostředí. Rád zkoumám a testuji hokejové vybavení, o kterém následně píši recenze na tomto blogu. S příspěvky pod hlavičkou Hokejman se můžete setkat také na sociálních sítích jako je Facebook, či Instagram. Chcete se mnou spolupracovat, probrat nejnovější hokejky, nebo mi sdělit svůj názor k článku? Neváhejte mě kontaktovat.