Často se setkávám s dotazem od zákazníků, jaké jsou rozdíly mezi rukavicemi. Proto jsem se rozhodl napsat tento článek, který by Vám mohl usnadnit výběr rukavice na lední hokej. Základní body k výběru hokejové rukavice jsem již zmiňoval v článku Jak vybrat hokejové rukavice. V tomto článku vysvětlím pojmy otevřená a uzavřená rukavice.

Hokejové rukavice jsou jednou z nejdůležitějších a nejvíce namáhanou částí hokejové výstroje, proto s jejím výběrem musíte znát všechny pojmy a vlastnosti, které hokejové rukavice nabízí. Pojďme tedy k samotným pojmům.

 

OTEVŘENÉ RUKAVICE

Otevřené rukavice,nebo chcete li tradiční tvar rukavice. Starší typy rukavic byly vyráběny pouze touto variantou, kdy vstupní část do rukavice lehce připomíná písmeno V. Jedná se tedy o rozšířenou vstupní část, která umožňuje hráči více pohybu a volnosti v oblasti okolo zápěstí. Nesedí tedy přímo na ruce. Přední část rukavice je rovného střihu, bez zaoblení, nebo i postupným zaoblením, který kopíruje ruce. Varianta otevřené rukavice je stále nejvíce využívána mezi hráči a je také nejvíce produkována výrobci hokejové výstroje.

 

hokejový rukavice warrior

UZAVŘENÉ RUKAVICE

Uzavřené rukavice jsou novinkou na trhu. První uzavřené rukavice přišli na trh před 2 roky a ihned si našly svoji část hráčů, kterým rukavice vyhovují. V čem jsou tyto rukavice výjimečné? Předností uzavřených rukavic je, že maximálně obepínají ruku hráče. Je prakticky nemožné, že by vám tyto rukavice samovolně spadli z rukou. Tvar rukavice je anatomicky vytvořený tak, aby opisoval přirozený sklon rukou, čímž uvnitř rukavice nevzniká žádný přebytečný prostor, který by mohl zpomalit reakce hráčových rukou.  Tyto rukavice jsou užšího charakteru, takže perfektně přilnou k na ruce. Vstupní část by se dala vyjádřit písmenem U. Vstup je tedy rovnoměrný, často se zkrácenou horní hranou chrániče, což ocení zejména hráči technického typu.

hokejové rukavice warrior

 

Které rukavice jsou tedy pro hráče lepší? Odpovědí je, pouze ty ve kterých se hráč bude cítit pohodlně a ty které ho nebudou ničím omezovat.  Záleží vždy na uvážení hráče, co očekává od nových rukavic. Já osobně jsem vždy hrával s klasickým střihem rukavic, ale nyní jsem přešel na uzavřené rukavice Warrior DT1 a nemůžu si tento střih vynachválit.

Autor: Tobi

Sdílet na Pinterestu