hokejové puky pro mistrovství světa v hokeji

Puky pro MS opět z dílny Gufexu

Česká Kateřinice na Vsetínsku patří neodmyslitelně na hokejovou mapu světa. Zde probíhá výroba puků značky Gufex. Známost značky Gufex přesahuje naše hranice, a přitom se jedná o malou rodinnou firmu s devíti lidmi. První významnou akcí, kde se hokejové puky Gufex objevily, byly olympijské hry v Naganu, roku 1998. O rok později firma podepsala smlouvu s IIHF a

Puky pro MS opět z dílny Gufexu

Česká Kateřinice na Vsetínsku patří neodmyslitelně na hokejovou mapu světa. Zde probíhá výroba puků značky Gufex. Známost značky Gufex přesahuje naše hranice, a přitom se jedná o malou rodinnou firmu s devíti lidmi.

První významnou akcí, kde se hokejové puky Gufex objevily, byly olympijské hry v Naganu, roku 1998. O rok později firma podepsala smlouvu s IIHF a její puky se stali oficiálními hracími puky všech mistrovství světa. Pro letošní šampionát bylo do Finska a Lotyššska odesláno zhruba 5000 puků, což je trochu větší množství než v dřívějších letech.

České puky na trénink

Výroba puků pro MS v hokeji

Výroba hokejových puků trvá necelý týden. Po schválení grafiky s logem MS, která je pevně daná, se puky zadají do výroby. Potisk se v posledních letech obecně zkvalitňuje, aby odolal vysokému tření a nárazům. Jak sami výrobci přiznávají, výroba puků pro MS není ekonomicky až tak důležitá, ale jedná se především o prestiž značky. Firma ročně vyrobí okolo 1 miliónu puků z nichž okolo 80% míří do zahraničí. Puk pro Mistrovství světa musí mít přesný průměr, výšku, hmotnost, elasticitu a tvrdost, tedy jeho výroba musí odpovídat předepsaným normám.

Sběratelské puky z MS

Pro sběratele vznikají speciální edice puků, které mají nepatrné výstupky a výraznější barvy. Tyto puky nejsou určeny k hraní a běžný hokejista by drobné rozdíly na ledě jistě poznal.

Zajímavost, kterou výrobce uvádí je, že puky Gufex oproti konkurenci méně špiní mantinely a ani při rychlosti 180 kilometrů v hodině nerozbijí ochranné plexisklo.

Speciální edice puků

Budeme doufat, že ta letošní várka puků z Kateřinice přinese našemu týmu štěstí. Zajímáte se o sběratelské hokejové puky? Mrkněte do naší nabídky, je z čeho vybírat!

Mohlo by vás zajímat

2 komentáře: „Puky pro MS opět z dílny Gufexu“

  1. Erik Barthus avatar
    Erik Barthus

    Takže hrajeme každé finále na MS 🙂

  2. Voboril avatar
    Voboril

    Aspon v tomhle jsme nejlepsi, na ten hokej se posledni dobou neda koukat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *