V posledních letech se hodně mluví o tom, že do nejslavnější hokejové ligy světa zasáhnou další celky. A jak vidíme na příkladu Vegas Golden Knights, jistě nebudou nováčci jen do počtu, ale mohou být velmi zdatným soupeřem. Jak moc aktuální je potom příchod třeba Houstonu nebo Québecu, týmu, jehož dres už v minulosti oblékaly hvězdy jako Mats Sundin, Peter Forsberg, Joe Sakic a Valerij Kamenskij?

 

V příštích letech se asi zajímavého oživení nedočkáme

Zájem možná je, investoři by se určitě našli, podmínky kolem rozšiřovacího draftu by se nakonec vyjednaly, Zlatí rytíři jsou značka, která opravdu táhne. Ale osoba, která je za chod NHL spoluzodpovědná – komisař Gary Bettman – se netváří právě nadšeně. Podle něj je namístě hlavně opatrnost, i když se nad celou věcí bude hodně přemýšlet. Jinými slovy, půjde ještě o běh na hodně dlouhou trať. Velký zájem o vstup mezi hokejovou elitu má třeba právě Houston, jehož basketbalová aréna by mohla posloužit i hokejovým kláním.

 

 

 

 

Podle Bettmana se nebude rozšiřovat NHL jen a pouze proto, aby ve Východní i Západní konferenci hrál stejný počet celků, tedy 16. A názor na možnost stěhování klubů do jiného města, což si relativně nedávno prožili například právě v Québecu a Coloradu, případně Atlantě a Winnipegu, má Gary také. Nic takového není třeba, vždyť například Arizona přemýšlí o výstavbě nové haly. Pod vedením tohoto komisaře se navíc lize v posledních letech daří. Je sice pravda, že své udělala také inflace, ale od roku 1993, kdy byly příjmy celé NHL hlubokou pod půlmiliardou amerických dolarů, nyní se mluví dokonce až o pěti miliardách. I když zanedlouho přijde tvrdé jednání o kolektivní smlouvě, liga se zdá být ekonomicky maximálně stabilní – otázkou je pak například jen přerozdělení bohatství mezi hráče.

 

1 komentář

  1. Klistak

    ja myslim ze by se jeste par klubu mohlo pridat, penize tam jsou a ten draft pro novacka pekne zamicha kartama 🙂

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor: Jiří Tobiáš

Jmenuji se Jiří Tobiáš a již více než 30 let se jako hráč, prodejce a bloger pohybuji v hokejovém prostředí. Rád zkoumám a testuji hokejové vybavení, o kterém následně píši recenze na tomto blogu. S příspěvky pod hlavičkou Hokejman se můžete setkat také na sociálních sítích jako je Facebook, či Instagram. Chcete se mnou spolupracovat, probrat nejnovější hokejky, nebo mi sdělit svůj názor k článku? Neváhejte mě kontaktovat.