Sportovní fanoušci v roce 2020 bohužel přijdou zkrátka! Z preventivních důvodů se zřejmě vůbec nebude konat světový šampionát v ledním hokeji, který by se v květnu odehrál ve švýcarských městech Curychu a Lausanne. První zpráva sice přišla ze zámořských médií, ale dá se očekávat, Že IIHF tuto zprávu příští týden jen potvrdí. I předseda českého hokejového svazu Tomáš Král se nechal slyšet, že za podobných okolností s MS vůbec nepočítá.

Hrát se nebude, v úvahu nepřichází ani plán B

Turnaj by se mohl odehrát za jistých okolností v ruském Soči, kde se v roce 2014 odehrávaly olympijské hry, ale k tomu s největší pravděpodobností nedojde. S koronavirovou infekcí totiž podle posledních zpráv zápasí i východ Evropy. Nejde však bohužel o jedinou sportovní událost, která se kvůli epidemii Covid-19 v dohledné době neodehraje. Bezpečnost hráčů a fanoušků je však samozřejmě přednější.

Rozhodnutí, které se určitě dalo očekávat

Sezona NHL má za sebou zhruba tři čtvrtiny, do konce základní části zbývalo odehrát týmům podle rozpisu jen deset až třináct zápasů. Chystaly se souboje na ostří nože, v Západní konferenci měl o play-off ještě zabojovat tým Arizony i s hvězdným Taylorem Hallem, do vyřazovací části mířil Edmonton Oilers, který v posledních dvou ročnících nepříjemně překvapoval své fanoušky. Ale bohužel, sezona je podle posledních zpráv přerušena a 189 utkání, které v závěru základní části ještě zbývají, se nemusí vůbec odehrát.

Uvedl to ligový komisař Gary Bettman, podobného rozhodnutí se dobrala i generalita NBA. Ve světě basketbalu se dokonce objevilo i několik pozitivních testů, koronavirová infekce postihla francouzského hráče Rudyho Goberta, podle všeho se týká Covid-19 i rozehrávače Donovana Mitchella.

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor: Jiří Tobiáš

Jmenuji se Jiří Tobiáš a již více než 30 let se jako hráč, prodejce a bloger pohybuji v hokejovém prostředí. Rád zkoumám a testuji hokejové vybavení, o kterém následně píši recenze na tomto blogu. S příspěvky pod hlavičkou Hokejman se můžete setkat také na sociálních sítích jako je Facebook, či Instagram. Chcete se mnou spolupracovat, probrat nejnovější hokejky, nebo mi sdělit svůj názor k článku? Neváhejte mě kontaktovat.