Jistě to znáte, přijdete do šatny trochu dřív než ostatní, sednete na místo některého ze spoluhráčů, který chodí zásadně pozdě a obléká se v maximální rychlosti aby stihl být v čas na ledě. Sedíte, koukáte a najednou to přijde. Co si z něho vystřelit. V dnešním článku se budeme věnovat hokejovým prankům.

Průhledná páska na brusli

Naprostá klasika. Vtípek, který snad zažil každý hokejista v každé generaci. Těžko říct, kdy byl vynalezen, ale nejspíš to muselo být ihned po vynalezení brusle. Nalepení průhledné pásky na hokejový nůž je pro majitele brusle zaručeným lístkem na expresní skok proti ledové ploše.  Pro neznalé přikládám návod. Najděte si nějakého hejla, nebo nováčka a na spodní stranu nože mu nalepte průhlednou pásku, ideálně tak, aby nebyla vůbec vidět. Pak se můžete pohodlně posadit na střídačku a čekat, až se vaše oběť pokusí vyjet na led.

První a sám na ledě

Tento vtípek můžete občas vídat v NHL. Jedná se o past na nováčky a to takový tradiční uvítací prank. K nachytání dochází, když nováček debutuje v novém týmu. Jak to probíhá? Když se tým chystá ke vstupu na led, přijde k nováčkovi někdo z hlavních postav týmu a nabídne mu, že pro dnešní zápas může vést svůj tým jako první na led. Přemotivovaný nováček vjíždí v rychlosti na led ale po prvním kolečku zjistí, že je na ledě sám. Zbytek týmu se baví v tunelu před ledem.

Naříznuté tkaničky pro opozdilce

Tento klenot mezi vtípky je opět ideální použít na opozdilce. Ideálně, pokud si vtípek načasujete na období, kdy má trenér špatnou náladu a pozdní příchody budou trestány, je den D. Jak to funguje. Jakmile váš cíl opustí kabinu, využijte příležitosti a nařízněte v okolí ocelových oček tkaničky tak, aby na první pohled nebylo nic poznat. Pak už jen vyčkejte, až se opozdilec přižene a je jasné, že dnešní trénink nestihne.

 

Plněná hokejka

Vcelku nový vtípek je hezky využitelný u kompozitových holí a to u hráčů, kteří si před tréninkem nekontrolují stav hole. Kompozitové hokejky jsou duté a když odklopíte horní špunt můžete svému spoluhráči vytvořit zátěžovou hokejku. Stačí hůl naplnit sněhem, nebo vodou, ideálně můžete hokejku nechat i trochu namrazit. Nezapomeňte špunt znovu nasadit a omotat tak, aby se nic nepoznalo. Při prvním kontaktu s holí spoluhráč pozná, že není něco v pořádku.

 

Hřejivka v suspenzoru/ v ribanu

Vtípek který zahřeje a spolehlivě dostane spoluhráče okamžitě do sprch. Stačí namazat některou s části hokejové výstroje hřejivou emulzí a můžete si být jistí, že při prvním zahřátí pocítí více než očekává.

 

Vtípků z hokejové kabiny je celé řada. Podělte se s ostatními o své zážitky. Ty nejlepší přidáme jako pokračování.

3 Komentáře(ů)

  1. Karel

    Podle mě dost nebezpečné vtípky, dy´t s tou páskou si může někdo utrhnout třísla ne?

  2. hokejman.cz

    Většinou není tak zle…

  3. jan

    delali jsme i horsi veci v kabine 🙂

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor: Jiří Tobiáš

Jmenuji se Jiří Tobiáš a již více než 30 let se jako hráč, prodejce a bloger pohybuji v hokejovém prostředí. Rád zkoumám a testuji hokejové vybavení, o kterém následně píši recenze na tomto blogu. S příspěvky pod hlavičkou Hokejman se můžete setkat také na sociálních sítích jako je Facebook, či Instagram. Chcete se mnou spolupracovat, probrat nejnovější hokejky, nebo mi sdělit svůj názor k článku? Neváhejte mě kontaktovat.