záruka na hokejku

Má hokejka něco jako záruční dobu? Ve většině obchodů se s touto informací nesetkáte a pokud se zeptáte prodejce, nejspíš dostanete neurčitou odpověď. U některých hokejek můžete na zadní straně najít zmínku, že je na hokejku 30 denní záruka. Co tato záruka znamená a jak k záruce přistupují jednotlivé hokejové značky? V diskuzních fórech je téma vrácení hokejky velmi častou a zároveň velmi bolestivou diskuzí. Kde si mnoho nespokojených hráčů a rodičů vyměňují své zážitky při reklamaci hokejky. V tomto článku se pokusím přinést informace, které vám pomohou pochopit, kdy máte na reklamaci právo.

Na hokejky je omezená záruka, která se vztahuje na rozbití způsobené výrobní vadou, do 30 dnů od data nákupu. Ve většině případů výměny řeší přímo výrobce/distributor. Tato záruka se nevztahuje na profesionální výzbroj: hokejky, shafty nebo náhradní čepele.

 

Záruka se nevztahuje na poškození způsobené následujícím:

  • Rozbití v důsledku kontaktu s jiným hráčem, nožem brusle, brankovou tyčí nebo mantinelem.
  • Čepel je vystavena jakémukoli typu otevřeného plamene nebo zdroje tepla, které mění zakřivení čepele.
  • Čepel je poškozena rašplí, pilníkem nebo brusným papírem.
  • Na dřevěné hole nebo náhradní čepele se nevztahuje ŽÁDNÁ ZÁRUKA.

Jak postupovat v případě reklamace

  1. Kontaktujte prodejce, u kterého jste hokejku koupili
  2. Pro uplatnění záruky je nutný originální doklad o koupi.
  3. Odešlete hokejku poštou spolu s reklamačním protokolem – zákazník zasílá hokejku na vlastní náklady, ne na dobírku.

Úpravy záruk výrobců

Pokud bude vaše reklamace uznána, tedy byla uznána výrobní vada, bude na náklady výrobce zaslána náhrada a rozbitý kus se stává majetkem výrobce. Každý výrobce může mít vlastní úpravu podmínek záruky, můžete si je prohlédnout zde.

Posouzení reklamace je vždy v kompetenci pověřeného odborníka, který v první řadě kontroluje stav hole. Pokud jí tedy zasíláte poštou, postarejte se o to, aby během přepravy nevzniklo další poškození, kvůli kterému bude hůl označena jako mechanicky poškozená. Pozor si dejte, pokud kupujete hranou hokejku na hokejovém bazaru. U hrané hokejky nikdy nevíte, v jakém stavu je a i když vypadá dobře, může být prasklá uvnitř. Reklamovali jste někdy hokejku? Byla vaše reklamace úspěšná, nebo byla zamítnuta? Napište nám pod příspěvek.

Autor: Jiří Tobiáš

Jmenuji se Jiří Tobiáš a již více než 30 let se jako hráč, prodejce a bloger pohybuji v hokejovém prostředí. Rád zkoumám a testuji hokejové vybavení, o kterém následně píši recenze na tomto blogu. S příspěvky pod hlavičkou Hokejman se můžete setkat také na sociálních sítích jako je Facebook, či Instagram. Chcete se mnou spolupracovat, probrat nejnovější hokejky, nebo mi sdělit svůj názor k článku? Neváhejte mě kontaktovat.

1 komentář

  1. mockyc

    Podle me je nerealne hokejku reklamovat. Nikdy sem neslysel ze by to nekomu uznali

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *