hokejová značka ccm

Oddanost fanouškům i hráčům, ledovým arénám a férovému sportu, to přesně vidíme u CCM už od roku 1899. Na konci devatenáctého věku byla společnost CCM Hockey založena v kanadském Westonu v provincii Ontario. Kromě toho, že se věnovala a věnuje hlavně hokeji, stala se i předním výrobcem jízdních kol a nejrůznějších doplňků pro cyklisty. Nakonec, právě z toho důvodu se poprvé objevila na trhu. Ten cyklistický ovšem nasytila už za pár let a začala se rozhlížet, kde jinde by se ještě mohla uchytit. A řešení bylo jasné, kanadský národní sport je přece hokej…

Všechno to začalo výrobou hokejových bruslí

Dnes už jsou jiné metody, využívá se prvotřídní oceli, každý hokejista má specifické požadavky, co mu CCM musí splnit na milimetr přesně – ostatně, sponzorské smlouvy jsou hodně přísné. V roce 1905 se ale začalo tak, že hokejové brusle se vyráběly doslova z odpadu vzniklého při výrobě jízdních kol a aut. Ocel samozřejmě byla i tak kvalitní, ale asi by nesplňovala dnešní přání Crosbyho, Tavarese nebo Fleuryho. Tehdejší brusle ale slaví úspěch a o dva roky později firma vstupuje na trh i v oblasti další hokejové výstroje.

chrániče ccm super tacks as1

Dnešním sídlem firmy CCM je Montreal, tedy město skutečně hokeji zaslíbené. Původní logo, reprezentované jen červenými literami C-C-M se také změnilo, od roku 2007 jsou litery bílé, na červeném (CC) a modrém pozadí (M). Změnilo se toho ještě mnohem víc, nejen to, že Mario Lemieux, někdejší slavná tvář značky, už hokej nehraje. V roce 1983 původní CCM totiž zkrachoval a dlouho trvalo, než se značku podařilo obnovit. Aktiva společnosti koupila jedna quebecká firma, která pokračovala ve výrobě jízdních kol a hokejového vybavení dál, v roce 1988 začala zasypávat trh také hračkami. V roce 2004 nově fungující The Hockey Company (1999) odkoupila značka Reebok, což znamenalo skutečně svěží vítr. O rok později převzal společnost Reebok dokonce slavný Adidas…

Adidas odprodal vloni CCM jisté kanadské firmě

Od roku 2017 je CCM v držení kanadské firmy Birch Hill Equity Partners, transakce vydělala Adidasu sto milionů dolarů. Dnes je situace na trhu taková, že jediným přímým rivalem CCM je značka Bauer. A kdo všechno si vlastně CCM oblíbil? Výčet je hodně pestrý, zahrnuje všechny hokejové posty, národnosti a věkové skupiny. Adidas se posunul ještě dál a to díky smlouvě s NHL – Adidas získal práva na NHL repliky dresů.

Z obránců jsou to třeba Niklas Kronwall a Roman Josi, ale také Brent Burns. Útočníci? Tady bychom dali dohromady skutečně elitní formace – Sidney Crosby, Matt Duchene, John Tavares a Pavel Dacjuk. Z těch úplně nejmladších určitě zaslouží pozornost vycházející hvězda Edmontonu Oilers Connor McDavid nebo Nico Hischier. A brankáři? Carey Price, Semjon Varlamov, Corey Crawford, Marc-André Fleury a také Roberto Luongo! A mimochodem, dnešní logo je už celé černé.

Sdílet na Pinterestu