Nejlepší hokejové helmy

Nejlepší hokejové helmy 2024

Hokejové helmy jsou jedním z nejzajímavějších segmentů hokejové výstroje. Nároky na jejich účinnost se rok od roku zvyšují a výrobci jsou tak nuceni investovat milióny do jejich vývoje s vidinou, že na rozdíl od hokejek nedojde po představení nové helmy k prudkému nárustu prodejů. Nejlepší hokejové helmy 2024 jsme se pokusili sestavit dle uživatelských recenzích,

Nejlepší hokejové helmy 2024

Nejlepší hokejové helmy

Hokejové helmy jsou jedním z nejzajímavějších segmentů hokejové výstroje. Nároky na jejich účinnost se rok od roku zvyšují a výrobci jsou tak nuceni investovat milióny do jejich vývoje s vidinou, že na rozdíl od hokejek nedojde po představení nové helmy k prudkému nárustu prodejů. Nejlepší hokejové helmy 2024 jsme se pokusili sestavit dle uživatelských recenzích, srovnání funkcí a našeho odborného nadhledu. Další podrobnosti o jednotlivých přilbách naleznete v našem hokejovém katalogu.

Seznam nejlepších hokejových helem 2024

 1. Bauer Hyperlite 2
 2. Bauer Re-akt65
 3. Helma CCM Tacks 210
 4. Helma CCM Super Tacks X
 5. Helma Bauer Re-Akt 150
 6. Helma Warrior Alpha PRO
 7. Helma Bauer Prodigy
 8. Helma CCM Tacks 70

Hledáte konkrétní značku helmy?


 1. Helma Bauer Hyperlite 2

Hokejová helma Bauer Hyperlite 2 je nejpokročilejší helma, jakou jsme kdy vyrobili. Při jejím vývoji jsme – až na design skořepiny – všechny její konstrukční prvky totálně překopali, nebo raději rovnou vyvinuli úplně nanovo. Výsledkem je nejmodernější hokejová přilba určená pro elitní a profesionální hráče

Klíčové vlastnosti:

 • Buněčná struktura GX-POD
 • Pěna Aerolite
 • FreeForm Adjustment

2. Helma Bauer Re-Akt65

Nová nízkoprofilová hokejová helma Bauer RE-AKT 65 přináší neskutečné pohodlí. I bez jakéhokoli nářadí si můžete snadno nastavit ideální velikost, aby vám na hlavě seděla co nejlépe.

Klíčové vlastnosti:

 • Mono-Lock zámek
 • 3D Wrap Base základna
 • Nízkoprofilový design

3. Helma CCM Tacks 210

Helma CCM Tacks 210 SR – je novou výkonnostní helmou pro maximální pohodlí a ochranu proti nárazům, které díky méně mezerám účinněji obepíná hlavu.

Klíčové vlastnosti:

 • EVA pěna
 • Nízkoprofilový design
 • Snadné nastavení velikosti

4. Helma CCM Super Tacks X

Helma CCM Super Tacks X SR –  je spojením výzkumu a vývoje měnící styl hry a inovativního výrobního postupu postaveného na digitální 3D technologii.

Klíčové vlastnosti:

 • 3D výplň NEST TECH
 • D30®
 • Skvělé odvětrání

5. Helma Bauer Re-Akt 150

Helma Bauer Re-akt 150 má konstrukci z velmi lehkého, ale vysoce tuhého polyethylenu (HDPE). Velikost helmy je nastavitelná ve dvou směrech, nezávisle na sobě. Stačí povolit klipy po stranách a nad temenem a můžete nastavit libovolný tvar helmy.

Klíčové vlastnosti:

 • výstelka Bauer VTX
 • Poron 
 • HDPE konstrukce

6. Helma Warrior Alpha PRO

7. Helma Bauer Prodigy

8. Helma CCM Tacks 70

Nejlepší helma poměr cena/výkon

Helma Warrior Alpha One Pro nabízí některé ze stejných specifikací na profesionální úrovni, jaké najdete u pokročilejších modelů, konkrétně vnější plášť z jednoho kusu a systém nastavení BOA, za velmi příznivou cenu. Alpha One Pro je celkově špičková hokejová helma, která je lehká, ochranná a pohodlná.

Nejlepší hokejová helma pro seniory

Nejlepší volbou pro dospělé hráče je helma CCM Super Tacks X. Společnost CCM nešetřila s designem a tvorbou této přilby a je jednou z nejinovativnějších přileb, jaké jsme za dlouhou dobu viděli. 3D tištěná plovoucí vložka přidává vrstvu pohodlí a také výrazně pomáhá s rozptylem nárazu. Přesouvá sílu nárazů směrem od hlavy a poskytuje hráčům nejvyšší úroveň ochrany, která je v současnosti na trhu.

Nejlepší hokejová helma pro děti

Hokejová helma CCM Tacks 70 získala naše uznání jako nejlepší hokejová helma pro děti. Obsahuje pěnovou vložku s dvojí hustotou, speciálně navrženou pro hráče ve věku 3-7 let. Spolu s tím využívá systém nastavení velikosti bez použití nářadí a rychloupínací přezku řemínku pod bradou.

Nejlépe chráněná hokejová helma

Hokejová helma True Dynamic 9 je jednou z nejlépe chránicích helem na trhu díky svému nejmodernějšímu systému ochrany mozku MIPS. Skládá se z integrované vrstvy s nízkým třením, která pomáhá absorbovat nárazy a přesměrovává sílu na helmu. Přilba Dynamic 9 je navíc jednou z nejlehčích přileb ve své třídě díky svému skutečnému jednodílnému vnějšímu plášti z EPP!

Proč používat hokejovou helmu

Hokejová helma je mezi všemi pomůckami v hokeji jednou z nejdůležitějších ochranných pomůcek. V průběhu let přední hokejové značky jako CCM, Bauer, Warrior a True výrazně investovaly do vylepšení bezpečnostních prvků svých hokejových přileb. Kromě toho IIHF upravuje pravidelně znění pravidel a tak hráči musí nosit helmy certifikované HECC (Hockey Equipment Certification Council).

Certifikace hokejových přileb

Prakticky všechny hokejové ligy na světě nařizují používání přileb vyrobených po určitém datu, obvykle certifikovaných CSA, HECC nebo CE, přičemž většina certifikací platí pět let. Tento postup je nezbytný, protože technologie přileb se v průběhu času vyvíjí tak, aby odpovídala stupňujícímu se tempu hry a zahrnovala nové ochranné prvky. Helma vyrobená před deseti lety nemusí mít dostatečnou ochranu, aby odolala rychlosti a fyzické náročnosti moderního hokeje.

Rizika nákupu použitých hokejových přileb

V podstatě je důležité investovat do hokejové helmy, která poskytuje dostatečnou ochranu při rychlém a tempu ledního hokeje. Nákup použitých helem z bazaru s sebou nese rizika, protože neznáte datum jejich výroby a jak bylo s helmou zacházeno.

Konstrukce hokejové helmy

Základní konstrukce všech hokejových přileb se skládá ze tří klíčových součástí: vnější skořepiny, vnitřní výstelky a ochrany obličeje (mřížka, půl plexi nebo celoobličejové plexi), v závislosti na pravidlech, individuálních preferencích a herní úrovni hráče

 • Vnější skořepina slouží jako nejsvrchnější vrstva, drží přilbu pohromadě a poskytuje dodatečnou ochranu proti nárazům.
 • Vnitřní výstelka se nachází pod vnější skořepinou a skládá se z různých druhů pěn (pěn různé hustoty), které tlumí a absorbují nárazy.
 • Ochrana obličeje, ať už jde o mřížku, plexi nebo celoobličejový kryt, chrání hráče před zbloudilými hokejkami a odraženými puky. Pro hráče mladší 18 let je povinnou výbavou celoobličejový kryt.

Velikost hokejové helmy

Nejpřesnější metodou pro určení vhodné velikosti hokejové přilby je použití krejčovského metru. Měření provádějte v úrovni spánků. Výsledný obvod hlavy srovnejte s tabulkou velikostí hokejových helem. Pokud máte možnost helmu vyzkoušet, jemně zatřeste hlavou, abyste zkontrolovali, zda se nadměrně nepohybuje. Pokud se pohybuje nadměrně, potřebujete menší velikost. Ujistěte se také, že přilba není příliš těsná, což by způsobovalo nepohodlí. Komplexní pokyny k výběru velikosti helmy naleznete v našem článku Jak vybrat hokejovou helmu. Správně padnoucí hokejová přilba je základem účinné ochrany.

Za prvé, určení tvaru hlavy (oválná nebo kulatá) pomáhá zúžit výběr přileb přizpůsobených tak, aby dobře padly. Výběr vhodného tvaru zajišťuje maximální pohodlí a ochranu tím, že eliminuje mezery mezi vnitřní výstelkou a hlavou. Dále zvažte svůj rozpočet a upřednostněte helmy na hokej nabízející maximální ochranu, protože hlava je nejdůležitější oblast vyžadující neustálou ochranu během hry.

Při výběru hokejové helmy je zásadní dosáhnout správné rovnováhy mezi hmotností helmy a její ochranou. Volba přilby s nadměrnou hmotností může omezit výkon, zatímco příliš lehké přilby snižují ochranu. Dosažení rovnováhy zajišťuje optimální pohyblivost a bezpečnost během hry.

Záruka na hokejovou helmu

Navzdory certifikaci může časem dojít k poškození helmy. Většina značek nabízí pouze záruku výrobce, na výrobní vady a tak mechanické poškození není v reklamačním procesu uznáno. Před podáním reklamace si proto projděte obchodní podmínky.

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *