Slap Shot/Nakládačka – kultovní hokejový film

Další z kultovních hokejových filmů, které vám představuji, se jmenuje Slap Shot, v českém překladu Nakládačka. Nižší hokejové soutěže Děj se odehrává v nižší hokejové soutěži, kde nastupuje jako trenér Reggie Dunlop (Paul Newman), jako vyhořelý trenér. Tým je naprosto tragický a tak se rozhodne, že začnou hrát „pro diváky“. Po angažování bratrské dvojice Jeffa a Steva Hansona začne

Slap Shot/Nakládačka – kultovní hokejový film

Další z kultovních hokejových filmů, které vám představuji, se jmenuje Slap Shot, v českém překladu Nakládačka.

Nižší hokejové soutěže

Děj se odehrává v nižší hokejové soutěži, kde nastupuje jako trenér Reggie Dunlop (Paul Newman), jako vyhořelý trenér. Tým je naprosto tragický a tak se rozhodne, že začnou hrát „pro diváky“. Po angažování bratrské dvojice Jeffa a Steva Hansona začne hokejová podívaná, jakou ji mají rádi v Americe. Litý boj, kde nejde o branky, ale jen o krvavou show a pěstní souboje v tak trochu komediální podobě.

Jednou ze zajímavostí filmu je, že ve filmu se tým Chiefs rozhodli přilákat více fanoušků na slogan „Agresivní hokej se vrací do města“. Stejný slogan si o dva roky později převzal i tým Red Wings.

Vše pro fanoušky

I když bylo záměrem vytvořit lehkou komedii o hokeji, reálně film připomíná mnohé kluby a hokej v zámoří v 70 letech. I dnes jsou stále některé nižší ligy, které se spíše než na hokej soustředí na show pro diváky.. V těchto ligách jsou i jiná pravidla, takže když shodíte hokejové rukavice na led, nemáte automaticky trest do konce utkání, ale jen 2 minuty….

Mohlo by vás zajímat

2 komentáře: „Slap Shot/Nakládačka – kultovní hokejový film“

  1. jiri avatar
    jiri

    velka oddechovka na odpoledne. Dost jsem se nasmal

  2. oli avatar
    oli

    sileny film, ale pro zasmani dobry, takova hokejova odechovka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *