Další velmi zajímavý projekt, který vám v rámci série článků o hokejových kempech přinášíme, je hokejová škola Czech Hockey Ministry International. Hockey Ministry International je celosvětová křesťanská organizace, která působí již od roku 1977. U nás organizace působí od roku 1999 a za jejím fungováním stojí například bývalý reprezentant a držitel extraligového titulu Tomáš Kapusta, pětinásobný Mistr Švýcarska a trojnásobný vítěz Spenglerova poháru, juniorský reprezentant Josef Marha, nebo vítěz Stanley Cupu, a držitel Bill Masteron Trophy, Glenn „Chico“ Resch. V čem je hokejová škola Czech Hockey Ministry jiná?
V čem je CHMI vyjímečné a co nabízí?/Jaké možnosti tréninku nabízíte?
Naše kempy jsou vedeny zkušenými hráči a trenéry jak z NHL tak i české ELH. Všichni tito hráči a trenéři spojují svůj profesní i soukromý život s křesťanskou vírou – možná zde je ta výjimečnost – a své osobní zkušenosti na kempu předávají dál. Hokejovou školu pořádáme 1x ročně v letních měsících, přesněji v červenci. Na ledě se věnujeme zvlášť hráčům, brankářům a také se staráme o rozvoj jejich dovedností v silovém bruslení – powerskatingu. Hráči se zdokonalují i mimo led – chceme aby se rozvíjeli ve všestrannosti – proto hrajeme fotbal, floorbal, ragby vč. protahovacích a zpevňovacích cviků. Také se snažíme zlepšovat práci s hokejkou – stickhandlingu.
Kemp je pod záštitou křesťanské organizace, můžete o ní něco říci?
Naše hokejová škola má dlouholetou tradici, která začala v 70. letech minulého století v Kanadském Montrealu. Zde vznikla naše mateřská organizace Hockey Ministries International (HMI). Ta úzce spolupracuje nejen s NHL ale i s dalšími hráči či trenéry z evropských hokejových lig. Tito trenéři a hráči se hlásí ke křesťanství a k jeho principům. V České republice HMI působí od roku 1997 a od roku 1999 kempy pořádáme pod občanským sdružením Czech Hockey Ministry International.
Jaké jsou ceny kempů a kolik tréninkových jednotek hráči absolvují?
Již 3 rokem nabízíme pro účastníky tyto varianty kempu: Full Cap (plná penze, ubytování), Daily Camp (plná penze, bez ubytování) a First Day Camp (plná penze, 1. den s naší školou)
Ceny jsou následující: Camp – 6000,- hráč, 3100,- brankář
Daily Camp – 4500,- hráč, 2600,- brankář
First Day Camp – 700,- Kč
Pro hráče jsou připraveny v 5 dnech – 2 x denně led po 1 ½ hod ,2x denně suchý trénink pod dohledem instruktorů a trenérů vč. zdravotníka. To je doplněno spoustou her, legrace a písniček.
Vše pro hokejisty
Nabízíte nějaké slevy?
Ano, máme slevy které jsou dopodrobna vysvětleny na našich webových stránkách. Ve zkratce – přiveď kamaráda a získej slevu 500,- Kč (oba získávají slevu – jak kamarád tak i ten kdo jej přivedl) dále sourozenecké slevy v celkové hodnotě 1000,- Kč. Více informací přímo na našem webu.
Jaké jsou cíle CHM?
Uvědomujeme si, že pro lidi, kteří hrají – trenéry a rodiče, je hokej více než sport – je to kultura. Je to komunita, kde téma „přežití nejzdatnějších“ často převládá. Lidé jsou pohlceni touhou po vítězství za každou cenu a usilují o vnitřní klid a pokoj i mimo hru. A pro ty hráče a rodiny, které si uvědomují důležitost významu vnitřního klidu i mimo hokej (včetně náročnosti tohoto sportu) je tu HMI, která do této mezery přináší tolik potřebnou duchovní podporu pro všechny, kteří se ve světě hokeje pohybují.
Kolik trenérů působí v CHM?
Do České Republiky pravidelně přijíždějí 3 trenéři – Tomáš Kapusta ( bývalý reprezentant ČR) Josef Marha (bývalý hráč NHL a švýcarského Davosu) a Chico Resch (bývalý gólman NHL – N.J.Devils). V USA a Kanadě kde hlavně kempy HMI probíhají jsou to např. Eric Fehr, Mark Osborne, John Vanbiesbrouck, Doug Jarvis a další.
Je kemp pouze pro hráče, nebo i pro brankáře?
Kemp je jak pro hráče tak i pro brankáře ve věku 8-16. Všechny tréninky jsou pod dohledem výše uvedených trenérů, kteří se jim po celou dobu kempu na ledě ale i mimo něj věnují.
Používáte na kempech nějaké speciální hokejové vybavení?
Trenéři si každý večer vyhrazují čas pro sdělení svých připomínek a pohledů ke konkrétním cvikům z probíhajícího dne. Snažíme se zapracovávat nejmodernější prvky v oblasti tréninku s hokejkou, přihrávek, techniky střel a to včetně powerskatingu. Na suchém tréninku používáme pomůcky pro práci s hokejkou –faststickhandling a další jako jsou např. atletické žebříky a kužely na slalomy a sprinty.
Porovnáváte se s konkurencí například na turnajích?
Zatím jsme tuto možnost měli pouze ze začátku našeho působeni v ČR, kdy do Slaného přijel tým mládežnického výběru z Kanady a my jsme s ním sehráli docela vyrovnané utkání. Kluci měli zážitek, na který si myslím, do konce života nezapomenou.
Sledujete svoje svěřence i mimo kempy?
Snažíme se udržovat kontakt s účastníky kempu skrze sociální sítě a také zasíláním přání k narozeninám. Chtěli bychom do budoucna sledovat jejich životní hokejovou dráhu a také si vychovávat nové pomocníky – instruktory. Již se nám to podařilo a několik z nich již poněkolikáté pomáhají jak na ledě tak i mimo led vč. pomoci s organizací našeho kempu.
Napsat komentář