Kalhoty na hokej patří mezi základní výbavu hokejisty. Jejich úkolem je poskytnou hráči maximální pohodlí, bezpečnost a flexibilnost v pohybu. Jak vybrat nejlepší možnou variantu a co všechno mají chránit vám vysvětlím během tohoto článku.

1) Ochrana – tuto funkci jsem dal na první místo jelikož je určitě tou nejdůležitější. Kalhoty vás budou chránit proti střelám nárazům a pádům. Každé hokejové kalhoty mají umístěny chrániče na nejrizikovějších partiích. Jsou to přední a zadní strana stehen, chránič kolem pasu a boků a asi nejdůležitější chránič spodní části páteře. Pokud máte hokejové kalhoty které nemají chránič páteře,doporučuji v zájmu vašeho zdraví tyto hokejové kalhoty vyhodit a pořídit si pořádné, s chráničem.

 

2)Flexibilnost a pohodlí – pohyb v kalhotách by měl být ničím neomezený. Občas mohou být někteří hráči nespokojení s utahováním kalhot  páskem v oblasti podbřišku. Proto mají každé kalhoty po bočních stranách knoflíky na přichycení kšand(šle). Někteří hráči (zejména útočníci si v rámci odlehčení a většímu rozsahu při bruslení pořizují kalhoty bez ochrany zadních stran stehen. Tyto hokejové kalhoty jsou volně k prodeji. V žádném případě bych nedoporučoval upravovat kalhoty vlastním způsobem . Zásahem do struktury kalhot můžete způsobit poničení funkčnosti kalhot a kalhoty samotné již nemusí plnit svoji ochranou funkci. Pokud plánujete nějaký zásah, raději se obraťte na odborníka.

 

Jak správně vybrat hokejové kalhoty?

 

Asi základní otázkou při výběru hokejky, nebo hokejových kalhot bude, jakou úroveň hokeje hrajete. Často vznikají mylné poučky, že čím dražší model kalhot, tím větší kvalita. Toto pravidlo nelze brát vážně. Mnoho výrobců nasadí vysoké ceny díky svojí značce, aniž by jejich produkt dosahoval kvalit kterých by za tuto cenu měl dosahovat. Každá značka a každý model hokejových kalhot se liší zejména v množství použitých materiálů, výztuh či ochranných prvků.  U vyšších řad by měl převažovat větší poměr výztuh a ochranných prvků s vyšší odolností, naopak u nižších jich naleznete méně s odolností nižší.

Budu se trochu opakovat ale zdůrazňuji že každé hokejové kalhoty musí mít chránič páteře, zesílenou ochranu boků a chránič stehen! Vždy si tyto chrániče dobře zkontrolujte.

 

Kalhoty Warrior DT1

Kterou značku kalhot na hokej vybrat? Vybrat si značku hokejových kalhot může být otázkou spíše vztahu ke značce a rozhoduje vlastní uvážení jednotlivce. Na Hokejman.cz naleznete řadu velmi kvalitních značek, které jsou námi prověřeny a tudíž splňují všechny ochranné prvky.