zámek na bruslích

Skate lock, patentovaná speciální technologie fixace hokejových tkaniček, která se poprvé objevila na bruslích Reebok a CCM. Skate Lock jsou speciální zámečky, nahrazující ocelová oka, které jsou umístěny v oblasti nad kotníkem. Tyto zámečky umožňují rozdělit hokejovou brusli, respektive její utažení, do dvou částí. V praxi to funguje tak, že si můžete zvolit, kterou část chcete více, či méně dotáhnout.

Jak funguje Skate Lock?

Pokud si například hráč chce utáhnout více oblast okolo kotníku a spodní část nechává volnější, utáhne spodní část brusle volněji a v místě, kde jsou tkaničky v zámcích, zaklapne / přitáhne tkaničky k protější straně. Díky tomu se zámečky „zacvaknou“ a máme spodní část brusle oddělenou. Horní část pák může dotahovat, upravovat, nebo nechat nějaký čas volně, aniž by se spodní část brusle rozvázala.

Víte že?

Mnoho hráčů preferuje větší utažení v oblasti kotníku a spodní část brusle neutahují vůbec. Rozdílné utažení hokejových bruslí je možné částečně upravit také pomocí voskovaných tkaniček. U některých značek hokejových bruslí je to tak prozatím jediná možnost.

Autor: Jiří Tobiáš I Foto: ccmhockey.com