Velmi častým dotazem na našem online chatu je : Jak dlouhá je hokejka? Téměř všichni výrobci, kromě Baueru, mají tendenci k tomu, aby v základních věcech, jako jsou délka hokejky, délka čepele, nebo její tvrdost, byli stejné. Díky tomu tak hráč, který hraje s jednou značkou hole, může bez problému zkusit i jiné značky.

Pro snadnější zorientování v délce hokejových holí, jsme pro vás připravili tabulku délky hokejek. Tato tabulka platí na 99% holí, jen občas narazíme na jiné rozměry, ale i zde je odchylka od tabulky v řádu 1-2 cm. Tato odchylka se často týká právě hokejky Bauer.

Tabulka délky hokejek

Varianta hokejky Délka hokejky od země Optimální výška postavy
Dětská (Youth) 130 cm do 139 cm
Juniorská (Junior) 140 cm od 140 cm
Intermediate (INT) 160 cm od 150 cm
Seniorská (Senior) 165 cm od 165 cm

 

 

Zajímavost

 Víte že, dle pravidel ČSLH nesmí být hokejka delší 165 cm. Na delší rozměr by jste měli mít povolení, ale ještě jsem neslyšel, že by u nás v lize délku hole přeměřovali. 

Jak zvolím ideální délku hokejky pro mě?

Pro tento účel se už léta používá stejná poučka a to, že délka hokejky má sahat bez bruslí po nos hráče, nebo na bruslích po bradu. Každý hokejista si časem délku hole upraví podle stylu a často i podle postu, na kterém hrává. Je známé, že například obránci si nechávají hokejku delší, aby zabrali více prostoru a útočníci zase menší hokejku, aby se jim lépe pracovalo na malém prostoru.

 

 

Autor: Tobi

 

 

My Review

Review Form...

Reviews

Loading Reviews...

Sdílet na Pinterestu