Délka hokejky

Délka hráčské hokejky

Velmi častým dotazem na našem webu : Jak dlouhá je hokejka? Téměř všichni výrobci, kromě Baueru, mají tendenci k tomu, aby v základních věcech, jako jsou délka hokejky, délka čepele, nebo její tvrdost, byli stejné. Díky tomu tak hráč, který hraje s jednou značkou hole, může bez problému zkusit i jiné značky. Bauer razí opačnou

Délka hráčské hokejky

Velmi častým dotazem na našem webu : Jak dlouhá je hokejka? Téměř všichni výrobci, kromě Baueru, mají tendenci k tomu, aby v základních věcech, jako jsou délka hokejky, délka čepele, nebo její tvrdost, byli stejné. Díky tomu tak hráč, který hraje s jednou značkou hole, může bez problému zkusit i jiné značky. Bauer razí opačnou strategii a tak může chvíli trvat než si zvyknete na novou hůl. Pro snadnější zorientování v délce hokejových holí, jsme pro vás připravili tabulku délky hokejek. Tato tabulka platí na 99% holí, jen občas narazíme na jiné rozměry, ale i zde je odchylka od tabulky v řádu 1-2 cm. Tato odchylka se často týká právě hokejek Bauer.

Tabulka délky hokejek

Varianta hokejky Délka hokejky od země Optimální výška postavy
Dětská (Youth) 130 cm do 139 cm
Juniorská (Junior) 140 cm od 140 cm
Intermediate (INT) 160 cm od 150 cm
Seniorská (Senior) 165 cm od 165 cm

 

Zajímavosti o délce hokejek

Dle pravidel ČSLH nesmí být hokejka delší 165 cm. Na delší rozměr by jste měli mít povolení, ale ještě jsem neslyšel, že by u nás v lize délku hole přeměřovali. To v NHL známe jméno muže, který má na svou hokejku speciální povolení nejen kvůli délce, ale i kvůli délce čepele.  Není to nikdo jiný než Slovenský obr Zdeno Chára, který v roce 2012 přepsal historii díky své střele o rychlosti 175 km/h. Chára již delší dobu využívá hokejky Warrior a tato značka ho propaguje jako svou TOP star.

Jak zvolím ideální délku hokejky

Pro tento účel se už léta používá stejná poučka a to, že délka hokejky má sahat bez bruslí po nos hráče, nebo na bruslích po bradu. Každý hokejista si časem délku hole upraví podle stylu a často i podle postu, na kterém hrává. Je známé, že například obránci si nechávají hokejku delší, aby zabrali více prostoru a útočníci zase menší hokejku, aby se jim lépe pracovalo na malém prostoru. Profesionální hráči tvrdí, že poznají jakoukoliv odchylku od velikosti, na kterou jsou zvyklí.

Související produkty

Pokud hokejku vybíráte poprvé, jistě se vám bude hodit i náš článek, který se věnuje držení hole – Držení hokejky, aneb na kterou stranu hraji, nebo obecnější návod Jak vybrat hokejku. Hokejkám se na hokejman.cz věnujeme opravdu hodně a to nejen v podobě návodů, ale především ve vlastních recenzích. Pokud vás tato témata zajímají, přihlaste se k našemu mailovému zpravodaji, nebo odběru novinek.

Jmenuji se Jiří Tobiáš a již více než 30 let se jako hráč, prodejce a bloger pohybuji v hokejovém prostředí. Rád zkoumám a testuji hokejové vybavení, o kterém následně píši recenze na tomto blogu. S příspěvky pod hlavičkou Hokejman se můžete setkat také na sociálních sítích jako je Facebook, či Instagram. Chcete se mnou spolupracovat, probrat nejnovější hokejky, nebo mi sdělit svůj názor k článku? Neváhejte mě kontaktovat.