Sezóna pomalu u konce, čas prohlídnout tašku a objevit poklady, které v sobě celou sezónu skrývala. I když možná nebudete nadšení co najdete, je třeba přistoupit k praní a desinfekci hokejové výstroje a tašky. Vůně hokejové tašky je něco nezaměnitelného, ale ruku na srdce, ta vůně někdy může přerůst v zápach a tak začnete řešit, co s tím?

Desinfekce hokejové tašky je jednoduchá záležitost, která by se měla provádět i několikrát za rok, ale ruku na srdce, kdo z nás to dělá. Hokejové tašky jsou vyráběny z odolných materiálů, jako je nylon či jiné plastové a kovové výztuhy, které jsou prakticky neprodyšné. I když mnoho výrobců přidává do tašek větrací otvory, je prostor uvnitř tašek ideálním prostorem pro množení bakterií. Vlhkost z hokejové výstroje často ani nestihne vyprchat a už jste znovu na ledě. Díky tomu jsou bakterie stále aktivní a mohou vám způsobit i zdravotní komplikace.

Pokud chcete vydesinfikovat hokejovou tašku mohu vám doporučit dvě zaručené varianty.

 1) Desinfekce pomocí speciálních prostředků na hokejovou výstroj.

2) běžnou desinfekci pro domácí určení.

SPECIÁLNÍ PROSTŘEDKY NA DESINFEKCI HOKEJOVÉ VÝSTROJE

Z vlastní zkušenosti mohu doporučit prostředky, které jsem doporučil v článku Desinfekční prostředky na hokejovou výstroj. K prvotní desinfekci bych doporučil sprej Sudden Death, který likviduje zápach a bakterie a je neparfémovaný. Pro vydesinfikování hokejové tašky je opravdu potřeba poctivě vystříkat celou tašku a zaměřit se i na rohy. Dále je možné použít vůni na hokejovou výstroj Elite hockey Profresh Green

 

Druhou možností je desinfekce pomocí desinfekčních prostředků, které používáte v domácnosti. V tomto případě prosím pečlivě čtěte návod a dbejte bezpečnostních předpisů. Některé prostředky nejsou vhodné pro styk s kůží. Některé preparáty mohou způsobit odbarvení části výstroje, což jistě také nikoho nepotěší.

Pokud máte nějaké zaručené preparáty, které používáte na desinfekci výstroje, nebo tašek, napište nám. Rádi článek doplníme.