jak namontovat mřížku na helmu

Pokud hráváte registrovanou soutěž, jistě dobře víte, že existuje pravidlo o ochraně obličeje, které vám, nebo vašemu dítěti nařizuje mít k helmě připevněné plexi, nebo mřížku. Vzhledem k tomu, že ochranu obličeje budete řešit po celou dobu své kariéry, je dobré vědět, jak si plexi nebo mřížku na helmu nasadit a jak jej sundat. Tento průvodce by vás měl provést krok po kroku instalací a údržbou obličejových chráničů. Tak pojďme na to.

 

Jak přidělat hokejové plexi

Ať už si koupíte jakékoliv plexi, součástí balení by měl být i návod k instalaci, šrouby, podložky a matky, případně spony/panty k uchycení. S běžným šroubovákem, který máte jistě doma by nemělo být uchycení plexi žádným problémem. Pokud nemáte k dispozici žádný návod, nevadí. Helmy i ochranné půl plexi jsou navrženy logicky a prakticky vylučují špatnou instalaci. Nejsložitějším aspektem instalace je připevnění spon/pantů, které drží na helmě. Typicky se připevňují na oba boky helmy v místě pod spánky. Některé plexi se dodávají s vlastními šroubky a systémy držáků, tedy bude nutné před začátkem odstranit šrouby z helmy.

Pokud má vaše plexi klipový systém, je nutné tyto klipy nasadit dle návodu na určená místa. Volně přišroubujte plexi a pohybem dopředu nebo dozadu upravte usazení plexi, aby vám vyhovovalo zorné pole. Jakmile budete s usazením spokojeni, utáhněte šrouby, čímž zafixujete hledí na místě.

Jak demontovat plexi z helmy.

Demontování hledí z hokejové helmy je stejně jednoduché jako jeho nasazení. Odšroubujte postranní nebo středové šrouby. Pokud na helmu nebudete dávat nové plexi, doporučujeme vrátit šrouby zpět na místo.

Jak čistit hokejové plexi

Používejte pouze speciální čisticí prostředek, který je navržen pro hokejové plexi. Mezi hráči je velmi oblíbené umytí jemným mýdlem, nebo dětským šampónem. Pozor: přípravky jako ubrousky na ruce s alkoholem, čističe slunečních brýlí obsahují chemikálie, které mohou odstranit ochranný povlak z plexi.

 

Jak odmlžit hokejové plexi

Zamlžování plexi je neustále přetrvávající problém, kterému se vyhnete leda tak, že si na helmu nasadíte mřížku. i když i samotné plexi obsahuje ventilační otvory, často se vám stane, že se plexi zamlží. Nejzákladnější možností prevence zamlžení je využití spreje proti zamlžení. Tyto roztoky zabraňují kondenzaci vody na povrchu. Většina hráčů stříká vnitřní i vnější stranu a pečlivě obě plochy rozetře do lesku. Pokud se na plexi během hry nedostane voda, máte vyhráno. Při leštění pozor, aby byl hadřík z jemného materiálu, který nepoškodí jemnou strukturu.

Jak nasadit hokejovou mřížku

Stejně jako u plexi je i nasazení hokejové mřížky jednoduché. Hokejová mřížka se k helmě připevňuje v několika krocích, obvykle pomocí šroubů v horní části mřížky, bočních klipů a J- zarážek poblíž čelisti. Ty jsou většinou součástí každého balení spolu s mřížkou. Jelikož existuje několik různých provedení mřížek, bude nejlepším řešením postupovat podle pokynů k instalaci v návodu. Z nářadí vám bude k uchycení mřížky stačit šroubovák. Doporučujeme začít vždy šrouby v čele, dále pokračovat s J-zarážkou a dokončit instalaci pomocí bočních klipů. Hokejová mřížka spolu s helmou patří mezi nejdůležitější hokejové chrániče. Na rozdíl od plexi je její údržba nenáročná

 

Související produkty

Pozor: Některé novější helmy mají kromě šroubů i systém zaklapnutí mřížky, takže si před nákupem zkontrolujte, zda je vaše mřížka kompatibilní s vaší helmou. Často se setkávám z otázkou: Sedí plexi Bauer ma helmy CCM? Ne všechny hokejové plexi a mřížky lze označit jako univerzální. Některé plexi CCM lze instalovat na helmy Bauer a naopak. Doporučujeme si vždy před nákupem pečlivě přečíst popis produktu a pokud ho prodejce neuvádí, vyžádejte si ho.

Autor: Jiří Tobiáš

Jmenuji se Jiří Tobiáš a již více než 30 let se jako hráč, prodejce a bloger pohybuji v hokejovém prostředí. Rád zkoumám a testuji hokejové vybavení, o kterém následně píši recenze na tomto blogu. S příspěvky pod hlavičkou Hokejman se můžete setkat také na sociálních sítích jako je Facebook, či Instagram. Chcete se mnou spolupracovat, probrat nejnovější hokejky, nebo mi sdělit svůj názor k článku? Neváhejte mě kontaktovat.

2 Komentáře(ů)

  1. Janek32

    Dělají se ještě různé velikosti mřížek? jako např dětská mřížka, nebo je to jedno?

  2. hokejman.cz

    Ano, některé značky dělají se juniorské mřížky, ale ne u všech značek.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *