inline kalhoty na hokej

Jak vybrat inline kalhoty

V minulém článku jsme se věnovali výběru inline bruslí a inline koleček. Dnes se zaměříme na další nezbytnou část pro inline hokejisty a to jsou inline kalhoty. Výběr inline hokejových kalhot není nijak složitý. Jedním z důvodů je i to, že na našem trhu je velmi malý výběr. Pokud vybíráte inline kalhoty, postačí vám znát

Jak vybrat inline kalhoty

inline kalhoty na hokej

V minulém článku jsme se věnovali výběru inline bruslí a inline koleček. Dnes se zaměříme na další nezbytnou část pro inline hokejisty a to jsou inline kalhoty. Výběr inline hokejových kalhot není nijak složitý. Jedním z důvodů je i to, že na našem trhu je velmi malý výběr. Pokud vybíráte inline kalhoty, postačí vám znát obvod pasu. Obvod srovnejte s tabulkou velikostí daného výrobce a máte svoji velikost. Inline kalhoty plní i ochranou funkci, proto je dobré při výběru procházet jednotlivé body ochrany. Které to jsou?

Konstrukce inline kalhot

Inline kalhoty jsou prodyšné, lehké a jsou navrženy tak, aby neomezovaly hráče při bruslení. Většina inline kalhot je vyrobena z kombinace nylonu, polyesteru, síťoviny a spandexu. Obvykle obsahují nastavitelný pas a dvojité oblasti s vysokým opotřebením, tedy kolena a zadek. Samotná konstrukce kalhot na inline nijak hráče nechrání. Je tedy nutné pod ně nosit chrániče holení a speciální kalhoty tzv girdle. Obecně lze tedy říct, že inline kalhoty slouží k zakrytí spodní výstroje.

Složení inline kalhot

  • Vyztužené kolena a sed – téměř každé inline kalhoty mají vyztužená kolena i sed. Zesílení zde neznamená ochranu hráče, ale ochranu před prodřením, ke kterému v inline hokeji často dochází vzhledem k pádům.
  • Nastavitelný pas – jak již bylo zmíněno, inline kalhoty jsou opatřeny páskem, nebo tkaničkou, která je elastičtější než klasické pásky. Některé kalhoty jsou dodávány se systémem dvou pásků, které lze připnout přes bok pro lepší přizpůsobení.
  • Odvětrání inline kalhot – inline hokej se hraje v teple a tak je zde potřeba více odvětrávat nohy hráče. Obvykle najdete v oblasti lýtek, stehen a třísel prodyšnější materiály (jako např. stetch mesh), či větrací otvory pro proudění vzduchu.
  • Uchycení holení – inline kalhoty se často dodávají se speciálními popruhy, které se utahují kolem chráničů na holeně. Popruhy jsou na suchý zip a pokud nepotřebujete pevné dotažení pomocí hokejové pásky, je to fajn doplněk.

Související produkty

Girdle na inline

Ochrannou část inline kalhot plní girdle. Girdle jsou speciální kalhoty, složené pouze z ochranných prvků, bez krycí vnější tkaniny. Jsou tedy vždy určeny jako spodní vrstva ochrany. Girdle většinou mají v bocích poutka pro uchycení ke kalhotám a v rámci ochrany chrání stehna, lýtka, kostrč a boky hráče.

Při výběru inline kalhot použijte jako vodítko velikost pasu. Kalhoty jsou vyrobeny tak, aby se pod ně pohodlně vlezla spodní výstroj. Někteří hráči si záměrně vybírají o číslo větší kalhoty kvůli volnosti střihu. Záleží vždy na individuálních preferencích.

Související produkty

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *