zničené brusle

Kdy je čas vyměnit hokejové brusle

Lední hokej je velmi náročný sport, a to nejen na fyzičku hráčů, ale i na vybavení. Některé části hokejové výstroje se opotřebovávají rychleji než jiné. Hokejové brusle jsou částí výstroje, která vám při opotřebení může narušit váš výkon a také způsobit zranění, pokud jsou ve špatném stavu. V tomto příspěvku se pokusíme sestavit několik typů, jak

Kdy je čas vyměnit hokejové brusle

zničené brusle

Lední hokej je velmi náročný sport, a to nejen na fyzičku hráčů, ale i na vybavení. Některé části hokejové výstroje se opotřebovávají rychleji než jiné. Hokejové brusle jsou částí výstroje, která vám při opotřebení může narušit váš výkon a také způsobit zranění, pokud jsou ve špatném stavu. V tomto příspěvku se pokusíme sestavit několik typů, jak zjistit, že nastal čas na nákup nových bruslí.

Kontrola stavu bruslí

Jak poznáte, že je čas vyřadit stávající brusle a koupit si nové? Zde je několik klíčových bodů, které je třeba zkontrolovat:

Tuhost boty – bota vaší brusle by měla být tak tuhá, že zvládne sloužit jako podpora kotníku a paty, o kterou se můžete opřít. Pokud tomu tak není, riskujete zranění kotníku. Pokud se horní část boty v oblasti kotníků zdá volnější a kotník se vám houpe ze strany na stranu, je to špatně. Pata by měla zapadnout do zadní části brusle a nehnutě zde držet. Pokud vám pata vyskakuje z místa, je to známka povolení struktury boty. Také boční stěny jsou náchylné k roztažení kvůli tlaku, který je na ně vyvíjen. Pokud jsou boky roztaženy, můžete v zatáčkách cítit, jak se vaše nohy oddaluje od stélky.

Pokud nepociťujete žádný z těchto specifických problémů, ale pouze vám přijde, že je brusle volnější, možná vám postačí vyměnit hokejové tkaničky. Tkaničky do bruslí se časem opotřebují a dále nejsou schopny udržet napětí při bruslení.

Struktura brusle – Posouzení struktury brusle vám může pomoci v nadhledu, zda potřebujete nové brusle. Pokud tvrdé materiály uvnitř brusle proráží měkkou výstelku nebo cítíte škrábání šroubů, drátů nebo jiných materiálů, pravděpodobně není vaše brusle v pořádku. Tyto pocity se jinak budou stupňovat a od pocitu k bolesti je jen kousek. Co tedy hledat? Hledejte uvolněné nitě, natržené materiály, či řezy, které narušily strukturální integritu. Běžné oděrky jsou normální, ale hluboké rány mohou být rizikem.

Stav nožů – Bota brusle se v některých případech opotřebuje opravdu rychle. Ve většině případů jsou však nože tím prvním, co je třeba vyměnit. Špatné zacházení a časté broušení bruslí vede k tomu, že poškodí a není na nich možné dále bruslit.

Hokejové nože se přirozeně otupí, což se dá vyřešit v každé lokální brusírně. Pokaždé, když brusle nabrousíte, nůž se o něco zmenší. Postupem času se můžete dostat do bodu, kdy už zde není co brousit. Nyní nastal čas na výměnu nožů.

Pokud si však všimnete, že je v noži zářez, promáčklina, nebo prasklina, jedná se o závažný problém a nože je třeba vyměnit.

Integrita holderu – Poslední částí, kterou je vhodné kontrolovat, jsou holdery. Tyto plastové díly, které spojují nože s botou, jsou velmi namáhané a v případě praskliny mohou být nebezpečné. Také v případě, že vám na holderech chybí nějaké nýty, nebo jsou uvolněné, je třeba je vyměnit. Rezavé nýty značí, že se o své brusle nestaráte, jak by se slušelo.

Související produkty

Pokud jste si při kontrole všimli, že je její struktura poškozená, roztáhnutá nebo jsou holdery a nože poničené, měli byste zvážit nákup nových bruslí. Menší defekty nemusí být ihned problém k řešení, ale je vhodné je sledovat a v případě rozšíření reagovat. Nezapomeňte se o své brusle starat. Aktivní péče prodlužuje životnost bruslí a v případě desinfekce brusle, zabráníte tvorbě bakterií a nepříjemného zápachu.

Chceš vědět o nově přidaném článku?

Přihlaš se k odběru, a jednou týdně od nás dostaneš souhrn nových článků.

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *