top vystroj NHL

Nejpopulárnější hokejové vybavení sezóny 2022/23 v NHL

Jistě jste si všimli, že na našem webu nově zveřejňujeme statistiky nejpopulárnější výstroje v NHL. V tomto článku se podíváme zpět do sezóny 2022/23 a zveřejníme, co hráči NHL používali. Nejpoužívanější hokejky 2022/23 Nejpoužívanější značkou hokejek byla v sezóně 2022/23 Bauer, s téměř 39% hráčů. Z tohoto seznamu nejvíce dominovala hokejka Bauer Vapor HyperLite —

Nejpopulárnější hokejové vybavení sezóny 2022/23 v NHL

Jistě jste si všimli, že na našem webu nově zveřejňujeme statistiky nejpopulárnější výstroje v NHL. V tomto článku se podíváme zpět do sezóny 2022/23 a zveřejníme, co hráči NHL používali.

Nejpoužívanější hokejky 2022/23

Nejpoužívanější značkou hokejek byla v sezóně 2022/23 Bauer, s téměř 39% hráčů. Z tohoto seznamu nejvíce dominovala hokejka Bauer Vapor HyperLite14,45 % hráčů NHL. S holí Bauer Vapor Hyperlite hráli například: Artemi Panarin, Tyler Seguin, Nikita Kucherov, Andrei Svechnikov a Aaron Ekblad.

Nejpoužívanější brusle 2022/23

I druhý žebříček ovládla značka Bauer a to s obrovským číslem 69% hráčů NHL nosících brusle Bauer. Nejpoužívanějším modelem pak byly brusle Bauer Vapor Hyperlite32,75% hráčů. Mezi uživatele tohoto modelu patří Drew Doughty, Patrick Kane, Matthew Tkachuk, Alex Pietrangelo a Steven Stamkos.

Nejpoužívanější rukavice 2022/23

Do třetice Bauer. Mezi hráči zvítězila tato značka i v kategorii hokejových rukavic a to s výsledkem 38%. TOP modelem se stali rukavice Bauer Vapor 2X PRO10,68% hráčů

Na rukavicích Bauer Vapor 2X Pro patří Aleksander Barkov, Cale Makar, Victor Hedman, Jack Hughes, Quinn Hughes a Elias Pettersson.

Nejpoužívanější helma 2022/23

Zde si CCM připsal první skalp. Nejpoužívanější modelem se stala helma CCM Super Tacks X s celkem 20,35% hráčů.

Mezi uživatele tohoto modelu patří Auston Matthews, Matthew Tkachuk, Miro Heiskanen a Clayton Keller.

Nejpoužívanější kalhoty 2022/23

O kalhotách je jen velmi málo záznamů a dost často jsou zde značné úpravy, které vychází z více modelů, tedy zde vyhodnocujeme pouze značku. Zde víme, že 46,48% hráčů obléká kalhoty CCM.

Nejpoužívanější plexi 2022/23

Model plexi Oakley 831 s celkovým počtem 29,91% hráčů ovládl tuto mikro kategorii. Na svých helmách ho nosili: Sidney Crosby, Kirill Kaprizov, Johnny Gaudreau, Brayden Point a Mikko Rantanen.

Nejpoužívanější hráčská výstroj

Brankářská výstroj v NHL

Také mezi výrobci brankářské výstroje máme vítěze. Kdo to je?

Nejpoužívanější brankářská hokejka 2022/23

Stejně jako u hráčů i brankáři milují hole Bauer. Vítězem se stala brankářská hokejka Bauer Vapor Hyperlite s 29,03%. Mezi uživatele tohoto modelu patří Phillipp Grubauer, Linus Ullmark, Carter Hart a Filip Gustavsson.

Nejpoužívanější brankářské brusle 2022/23

Vzhledem k tomu, že TRUE dominuje na trhu brankářských bruslí NHL (v celkovém poměru 75,27%), má smysl zmínit oba custom modely, které se v NHL vyskytují. TRUE Stock Two Piece (41,94 %) používají Carey Price, Connor Hellebuyck, Sergei Bobrovsky, Igor Shesterkin, Thatcher Demko a Juuse Sarros. TRUE TF9 (33,33 %), jsou Darcy Kuemper, Ilya Sorokin, Jake Oettinger a Adin Hill.

Nejpoužívanější brankářské betony 2022/23

I zde je za mě velké překvapení. První místo získali betony True Catalyst PX3 s 18,28% brankářů. Mezi uživatele True Catalyst PX3 patří John Gibson, Jordan Binnington, Juuse Saros, Ville Husso a Alexandar Georgiev.

Nejpoužívanější lapačky a vyrážečky 2022/23

U setů lapaček s vyrážečkami máme remízu. Lapačka True Catalyst PX3/Vyrážečka True Catalyst PX3 a Lapačka Bauer Supreme Mach/Vyrážečka Bauer Supreme Mach měli shodně po 19% chytajících brankářů v NHL. Brankáři na True: John Gibson, Jordan Binnington, Ville Husso a Juuse Saros. Mezi brankáře na Bauer patří: Elvis Merzlikins, Linus Ullmark, Ilya Sorokin a Jake Oettinger.

Nejpoužívanější brankářské masky 2022/23

Většina brankářů v NHL (52,69%) nosila masku Bauer 950 a to včetně takových jmen, jako jsou: Andrej asilevskiy, Igora Shesterkin, John Gibson a Linus Ullmark.

Nejpoužívanější brankářská výstroj

Tady to máte, konečný seznam nejoblíbenějšího hokejového vybavení v NHL. Pokud chcete napodobit to, co nosí profíci a nevíte kde hledat, Hokejman vám pomůže.

Mohlo by vás zajímat

4 komentáře: „Nejpopulárnější hokejové vybavení sezóny 2022/23 v NHL“

 1. Mates avatar
  Mates

  Masakr kdyby to slo dam like

 2. Peric avatar
  Peric

  A vystroj letosni sezony budete taky pridavat? Za me super napad to takhle seskupit

 3. Jiří Tobiáš avatar
  Jiří Tobiáš

  Dobrý den, určitě to plánujeme, ale kompletní data budou zase až po sezóně, odhaduji koncem srpna bychom mohli finální článek vydat. Do té doby můžete sledovat aktuální přehled hokejové výstroje na hlavní stránce, kde jsou údaje o počtech hráčích na daném modelu.

 4. Jiří Tobiáš avatar
  Jiří Tobiáš

  Liky doděláme 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *