V nepřehledném systému u hokejových tašek je velmi těžké se vyznat. Některý výrobce uvádí velikost tašky S,M,L, jiný udává objem v litrech, a další je člení na senior a junior. K tomu všemu si přičtěte rozdílné druhy, často pojmenované anglicky, jako jsou BackpackRoll Back,Wheel bag, Carry BagStick BagShower bag ….. a máte v tom doslova guláš. Pro všechny ty, kteří si neví rady při výběru hokejové tašky, jsem se pokusil sepsat pár rad, které vám dopomohou k snadnějšímu výběru.

NENÍ TAŠKA JAKO TAŠKA

Pro zkrácení názvu hokejové tašky jsou velmi často používány její druhové názvy v angličtině. Ne všechny jsou však pro nás zcela pochopitelné a proto zde vysvětlím jejich názvy.

Backpack – hokejová taška s kolečky a popruhy pro nošení na zádech jako batoh. Backpack taška je velmi oblíbená u dětí, jelikož mohou snadno sami převážet, nebo přenášet svoji hokejovou výstroj. Některé dražší backpacky jsou často přezdívané „skříň„, jelikož mají uvnitř tašky police, do kterých si mohou hokejisté vyskládat celou výstroj. Tyto backpacky jsou i v seniorských velikostech, pro starší hráče.

Roll bag/ Wheel Bag- hokejová taška s kolečky – Roll bag je hokejová taška, která má zpevněné dno, většinou ocelovou konstrukcí, na které jsou upevněna kolečka. Velmi často má tato taška i teleskopické madlo, pro snadnější vedení při chůzi. Tašky Roll Bag se vyrábí v juniorských i seniorských velikostech.

 

Carry Bag – taška bez koleček je stále nejvíce používaná. Její nespornou výhodou je cena a také možnost ji vměstnat do kufru auta, což některé tašky s kolečkama nezvládnou. Tašky Carry bagse vyrábí ve dvou velikostech a to Senior a junior. Pro juniory jsou často dostupné i tašky na záda, které jsou menší, ale lépe se nosí.

 

Na základě čeho si vybíráte tašku vy?

 

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor: Jiří Tobiáš

Jmenuji se Jiří Tobiáš a již více než 30 let se jako hráč, prodejce a bloger pohybuji v hokejovém prostředí. Rád zkoumám a testuji hokejové vybavení, o kterém následně píši recenze na tomto blogu. S příspěvky pod hlavičkou Hokejman se můžete setkat také na sociálních sítích jako je Facebook, či Instagram. Chcete se mnou spolupracovat, probrat nejnovější hokejky, nebo mi sdělit svůj názor k článku? Neváhejte mě kontaktovat.