jak vybrat hokejovou tašku

Jak vybrat hokejovou tašku

V nepřehledném systému u hokejových tašek je velmi těžké se vyznat. Některý výrobce uvádí velikost tašky S,M,L, jiný udává objem v litrech, a další je člení na senior a junior. K tomu všemu si přičtěte rozdílné druhy, často pojmenované anglicky, jako jsou Backpack, Roll Back,Wheel bag, Carry Bag, Stick Bag, Shower bag ….. a máte v tom doslova guláš. Pro všechny ty,

Jak vybrat hokejovou tašku

jak vybrat hokejovou tašku

V nepřehledném systému u hokejových tašek je velmi těžké se vyznat. Některý výrobce uvádí velikost tašky S,M,L, jiný udává objem v litrech, a další je člení na senior a junior. K tomu všemu si přičtěte rozdílné druhy, často pojmenované anglicky, jako jsou BackpackRoll Back,Wheel bag, Carry BagStick BagShower bag ….. a máte v tom doslova guláš. Pro všechny ty, kteří si neví rady při výběru hokejové tašky, jsem se pokusil sepsat pár rad, které vám dopomohou k snadnějšímu výběru.

Není taška jako taška

Pro zkrácení názvu hokejové tašky jsou velmi často používány její druhové názvy v angličtině. Ne všechny jsou však pro nás zcela pochopitelné a proto zde vysvětlím jejich názvy.

Backpack – hokejová taška bez koleček s popruhy pro nošení na zádech jako batoh. Backpack taška je velmi oblíbená u dětí, jelikož mohou snadno sami převážet, nebo přenášet svoji hokejovou výstroj. Některé dražší backpacky jsou často přezdívané „skříň„, jelikož mají uvnitř tašky police, do kterých si mohou hokejisté vyskládat celou výstroj. Tyto backpacky jsou i v seniorských velikostech, pro starší hráče.

Roll bag/ Wheel Baghokejová taška na kolečkách má zpevněné dno, většinou ocelovou konstrukcí, na které jsou upevněna kolečka. Velmi často má tato taška i teleskopické madlo, pro snadnější vedení při chůzi. Tašky Roll Bag se vyrábí v juniorských i seniorských velikostech.

Carry Bag – hokejová taška bez koleček je stále nejvíce používaná. Její nespornou výhodou je cena a také možnost ji vměstnat do kufru auta, což některé tašky s kolečkama nezvládnou. Tašky Carry bag se vyrábí ve dvou velikostech a to Senior a junior. Pro juniory jsou často dostupné i tašky na záda, které jsou menší, ale lépe se nosí.

Nesmíme opomenout ani speciální tašky pro převoz hokejek. Ty slouží k ochraně a snadnému transportu holí během cest.

Pokud máme jasno s výběrem typu tašky, můžeme přejít k výběru velikosti. Na toto téma jsme zveřejnili náš článek – Velikost hokejové tašky, který si doporučujeme přečíst. Máme-li typ i velikost tašky vybrán, zbývá se zaměřit na barvu, či značku a voila, máte tašku, která přesně odpovídá vašim představám.

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *