velikost hokejové tašky

Jak vybrat velikost hokejové tašky

Hokejová taška je věc, bez které se žádný hokejista neobejde. Transport hokejové výstroje mezi stadióny a domovem nezvládnete jinak než s využitím právě hokejové tašky. Výrobci nabízejí různé tvary a designy, kterými chtějí zaujmout pozornost hráče. Nejdůležitější je však výběr správné velikosti tašky. Na jednu stranu chcete co největší tašku, do které můžete naházet celou

Jak vybrat velikost hokejové tašky

velikost hokejové tašky

Hokejová taška je věc, bez které se žádný hokejista neobejde. Transport hokejové výstroje mezi stadióny a domovem nezvládnete jinak než s využitím právě hokejové tašky. Výrobci nabízejí různé tvary a designy, kterými chtějí zaujmout pozornost hráče. Nejdůležitější je však výběr správné velikosti tašky. Na jednu stranu chcete co největší tašku, do které můžete naházet celou hokejovou výstroj a ještě vám zbude místo, na druhou stranu potřebujete tašku, která se vám vejde do auta a nezabere celý kufr.  Nalezení rovnováhy mezi pohodlím a funkčností je klíčové. Většina výrobců hokejových tašek rozděluje velikost do dvou skupin: pro seniory a juniory (mládež). Seniorský hokejista nepoužívá více výstroje než dítě, ale velikosti výstroje jsou mnohem větší.

Velikost hokejové tašky pro děti

Pokud vaše dítě potřebuje novou tašku, stojíte před otázkou: kdo jí bude nosit? Doufejme, že to bude vaše dítě a vy se budete moci starat o své vlastní záležitosti. Možná to na první pohled nevypadá, ale nošení hokejové tašky je důležitou součástí oddanosti tohoto sportu. Pro dítě do cca. dorosteneckého věku, obecně doporučuji tašku na kolečkách, kterou snadno uveze a která vydrží i velmi nešetrné zacházení. Děti ocení, že nemusí tahat mnohdy až 7 kg tašku na zádech a vy máte jistotu, že si neničí záda. Moderní alternativou tašky na kolečkách pro děti jsou tzv. „věže/skříně“ – ang. Tower Grit tašky, které mají zabudované přihrádky, do kterých se výstroj vkládá a umožňují lepší organizaci i snadnější oblékání výstroje. Pokud budete tašku nosit sami a víte, že kufr vašeho auta není příliš veliký, bude pro skladnost vhodnou volbou taška bez koleček.

Orientační velikosti dětských hokejových tašek

 • Dětská taška na kolečkách – 90 × 40 × 38 cm
 • Dětský Tower bag – 91 × 58 × 46 cm
 • Dětská taška bez koleček –  91 × 41 × 41 cm

Speciální tašky na hokejky

Velikost hokejové tašky pro seniory

Pokud vybíráte tašku pro seniory, hledáte prostor. Seniorská hokejová výstroj je větší a těžší. Zde se tak budete soustředit spíše na funkčnost a vybavení tašky. Kromě hlavní velké kapsy využijete menší kapsy na brusle, které udrží ostří bruslí při transportu v bezpečí a kapsy na doplňky jako náhradní nože, tkaničky do bruslí a pásky. Kolečka nebo bez? Zde záleží na preferencích hráče. Většina hráčů používá tašky bez koleček, které jsou skladnější a levnější. Pokud však chodíte s taškou delší vzdálenosti, bude pro vás vhodnější ta s kolečky. Samozřejmě existují i seniorské Grit bagy, ale to v hokejové šatně často neuvidíte.

Orientační velikosti seniorských hokejových tašek

 • Seniorská taška na kolečkách 102 × 46 × 43 cm
 • Seniorská taška bez koleček 97 x 47 x 43 cm

Výběr nejlepší hokejové tašky

Odpověď na to, jaká taška je pro vás nejvhodnější, závisí na vašem věku, velikosti výstroje a způsobu transportu. Dle těchto bodů pak snadno zvolíte typ tašky a následně už jen zvolíte barevnou variantu, se kterou můžete vyrazit na stadión. Jako by v životě nebylo dost rozhodnutí, které musíte udělat. Výběr hokejové tašky vám změní život, tedy alespoň ten hokejový. Se správnou taškou může být ta nejméně příjemná část hokejového života – tahání vaší výstroje tam a zpět, příjemná, a vy se můžete soustředit na to důležité – vstřelit puk do sítě.  Nezapomeňte pravidelně desinfikovat celou tašku. Díky vysoké vlhkosti je zde ideální prostředí pro tvorbu bakterií a plísní. Doporučuji využít některý z desinfekčních prostředků na hokejovou výstroj.

Související produkty

Mohlo by vás zajímat

8 komentářů: „Jak vybrat velikost hokejové tašky“

 1. ludvik avatar
  ludvik

  Delaji se i vetsi tasky na zakazku, nebo jsou jen tyto moznosti?

 2. Lada avatar
  Lada

  Jsou rozdily ve velikosti i mezi znackami?

 3. ladin avatar
  ladin

  ja myslim ze jsem videl uz i ty tower bagy v seniorske velikosti

 4. hokejman.cz avatar
  hokejman.cz

  Většinou výrobci používají 2-3 velikosti, asi není možné říci si o tašku o „metr“ větší než v obchodě.

 5. hokejman.cz avatar
  hokejman.cz

  Ano, mezi značkami se mohou lišit o několik cm

 6. hokejman.cz avatar
  hokejman.cz

  Ano, Grit uvedl i seniorské tašky, ale už dlouho jsem na nové nenarazil.

 7. Sarka avatar
  Sarka

  Dobrý den, jakou tašku na kolečkách by jste doporučil pro 7leteho hokejistu? Nevím zda vybírat z youth nebo už junior..Co výrobce to jiná velikost..

 8. admin avatar
  admin

  Dobrý den, určitě už junior, ta výstroj se bude postupně zvětšovat, tak ať mu to vydrží na pár let. Pokud nemáte doma bordeláře, jsou pro děti super tašky GRIT, které mají police na rozdělení výstroje. Je to ale opravdu pro děti, které chtějí výstroj do tašky skládat a ne ji jen tak naházet 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *