hokejka Bauer nexus sync
Bauer Nexus Sync, nová hokejka z dílny Bauer je již konečně tady. Navržena pro ovládnutí hry. Tak by se dala nová Nexus Sync popsat. Nenechte se rušit přemýšlením nad přihrávkou, střelbou, či práci s holí. Soustřeďte se jen na vaši hru. Ač nerad udávám design jako důvod k nákupu, ten, který připravili designéři v Bauer pro model Nexus Sync mě opravdu zaujal. Kombinace černého podkladu a světle modrých detailů k sobě neskutečně sedne a i když není křiklavá, jako jiné hokejky, dokáže na první pohled zaujmout. Pojďme dál od designu. Čím nás hokejka může překvapit?

 

-reklama-

Hokejka Bauer Nexus Sync

Nejvyšší model řady Nexus pro sezónu 2022 nese označení Bauer Nexus Sync. Řada Nexus byla vždy známá svou neuvěřitelnou vyvážeností a schopností efektivně využívat kreativní technologie. Není divu že i nový model splňuje tuto definici. Konstrukce shaftu je pětihranná, jako tomu bylo již u loňských modelů hokejek Bauer Nexus 2021 (Nexus 3N PRO, 3N, GEO). V seniorském provedení váží pouze 365 gramů a je tedy o 30 gramů lehčí. Hůl je o dva palce delší. Povrch hole je kryt tzv. Responsive rubber layer, tedy jakousi reagující gumovou vrstvou, která sahá od rukojeti po čepel a váš úchop činí citlivější. Pokročilé vrstvy uhlíkových vláken dramaticky snižují hmotnost hole a zvyšují její odolnost.

Mid kick point

U řady Nexus je obvyklé využití středního reakčního bodu hole, tedy Mid Kick. Díky tomu je tato řada oblíbená u hráčů, kteří mají tendenci střílet ze všech pozic. Vyvážený střed hole a rychlé uvolnění a síla střely. To je to pravé nastavení hole, které vám umožní pálit bomby, kterých se brankář bude bát.

ER Spine geometrie

ER Spine geometrie je zpět v celé řadě Nexus! Shaft s technologií ER Spine má pět stran, takže je pro vás snazší a přirozenější pro držení hole v rukavici. Značka Bauer dostala poměrně hodně zpětné vazby na pětihranná shaft a tak došlo k rozhodnutí, že by tato technologie neměla být omezena pouze na top model, ale na celou řadu. S ER Spine shaftem se tak můžete setkat ve všech modelech od SYNC po Nexus E3 (jedinou výjimkou je Nexus Performance Youth, která bude v tradiční geometrii).

 

 

 

 

Snížená hmotnost, delší hůl

Zajímavostí je prodloužení standardní délky shaftu. Na základě připomínek hráčů byl shaft prodloužen, tedy byly k standardní 60 palcové délce přidány další dva palce. Tento požadavek hráčů vznikl na základě nového trendu, kdy si hráči volí delší hole, aby plně využili její sílu flexu. Mohou tak i při menším úsilí vystřelit mnohem tvrdší ránu. Advanced Carbon Layering –  ACL 2.0 je nová technologie, která pomohla se snížením hmotnosti hole o 25g oproti Nexus Geo. Technologie používá na vnitřní straně hole tenčí a kvalitnější uhlíková vlákna, která jsou na sebe vrstvena.

OmniCore čepel

Nexus Sync navazuje na loňský model Nexus Geo, z něhož využívá stejné jádro čepele OmniCore a přidává do konstrukce některé nové technologie. Zásadní může být umístění gumové vrstvy uvnitř hokejky – Connectech, která přidává hokejce více tlumení vibrací.

 

Související produkty

Nová Bauer Nexus Sync je jedním slovem neskutečná. Když jsem ji poprvé držel, zaujalo mě jak skvěle je vyvážená. K tomu pětihranný shaft, který dodává holi úplně jiný styl prožitku z hole. Podle mě je tento shaft tak dobrý a nastavením se tak podobá řadě Supreme, že by klidně mohl Bauer celou řadu Supreme zrušit a soustředit se jen na Nexus. Nedokáži si představit, že když se někdo bude rozhodovat mezi Supreme a Nexus, že by sáhl po Supreme. Technologický posun hole a její výdrž je vždy otázkou, která je zodpovězena až časem a samotnými hráči.

Autor: Jiří Tobiáš

Jmenuji se Jiří Tobiáš a již více než 30 let se jako hráč, prodejce a bloger pohybuji v hokejovém prostředí. Rád zkoumám a testuji hokejové vybavení, o kterém následně píši recenze na tomto blogu. S příspěvky pod hlavičkou Hokejman se můžete setkat také na sociálních sítích jako je Facebook, či Instagram. Chcete se mnou spolupracovat, probrat nejnovější hokejky, nebo mi sdělit svůj názor k článku? Neváhejte mě kontaktovat.

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *