Nová kolekce bruslí CCM Ribcore 2021 je tu!

Hned 4 nové modely bruslí Ribcor si pro nás v CCM připravili pro letošní sezónu 2021. Nejvíce očekávanou novinkou je top model brusle CCM Ribcor 100K PRO vyrobené z jednoho kusu. Značka CCM v letošním roce novinkami rozhodně nešetří. Nedávno byla představena i druhý top model bruslí CCM Jetspeed FT4 PRO. Brusle CCM Ribcor 86K

Nová kolekce bruslí CCM Ribcore 2021 je tu!

Hned 4 nové modely bruslí Ribcor si pro nás v CCM připravili pro letošní sezónu 2021. Nejvíce očekávanou novinkou je top model brusle CCM Ribcor 100K PRO vyrobené z jednoho kusu. Značka CCM v letošním roce novinkami rozhodně nešetří. Nedávno byla představena i druhý top model bruslí CCM Jetspeed FT4 PRO.

Brusle CCM Ribcor 86K

Nejnižší model z nové řady Ribcor je CCM Ribcor 86K. Skelet boty je vytvořen pomocí vstřikované technologie se syntetickým kompozitem. Index tuhosti brusle je 130. Skelet brusle je velmi tuhý, což napomáhá k dobrému bruslařskému výkonu. Vnitřní část brusle je z odolného mikrovlákna s vysokou odolností proti opotřebení. Paměťová pěna ADTP se přizpůsobí tvaru hráčovy nohy a udržuje ji v pohodlí.  Zajímavostí je vyměnitelný asymetrický dvouvrstvý systém XS, tedy odjimatelný jazyk s filcovým povrchem o tloušťce 6 mm. Stélka CCM ORTHOLITE brusle je odlehčená a udržuje oporu chodidlu. Brusle jsou osazeny holdery CCM SpeedBlade XS se systémem BladeLock pro rychlou výměnu nožů. Pro model Ribcor 86K byl vybrán nůž XS s vysokou trvanlivostí.

CCM Ribcor 86K parametry

ZnačkaCCM
KategorieHokejové brusle
Kolekce2021/2022
Úroveňamatérská
Materiál bruslesyntetický kompozit
HolderSpeedblade XS
NožeXS

Brusle CCM Ribcor 88K

Poloprofesionální model brusle CCM Ribcor 88K má oproti 86K odlišný vnější materiál. Bota je tvořena technologií Metaframe s kompozitem RFM a vyšší tuhostí 150. Pevné jádro umožňuje silnější odrazy při bruslení. Vnitřní část brusle je vyplněna mikrovláknem s úpravou proti opotřebení. Měkká výstelka kolem horní části boty poskytuje chodidlu i kotníku výjimečný komfort. Oblast kotníku je vyroben z paměťové pěny ADPT, která se přizpůsobí noze hráče. Dokonalé obepnutí nohy podtrhuje vyměnitelný asymetrický dvouvrstvý jazyk s filcem 7mm a extra vrstvami pro vyšší ochranu. Stejně jako u modelu 86K jsou brusle osazeny holdery Speedblade XS s noži XS.

CCM Ribcor 88K parametry

ZnačkaCCM
KategorieHokejové brusle
Kolekce2021/2022
Úroveňpoloprofesionální
Materiál brusleMetaframe + RFM
HolderSpeedblade XS
NožeXS

Vybrané modely řady Ribcor

Brusle CCM Ribcor 90K

Druhý nejvyšší model brusle CCM Ribcor 90K je určen pro profesionální hráče. Bota je vytvořena z RFM kompozitu s ještě vyšším indexem tuhosti 160-170. Oproti 88K je jádro brusle více flexibilní, což umožňuje lepší odraz při každém záběru. O vnitřní komfort je postaráno díky výplni TOTALDRI, kterou známe ze starších modelů bruslí Supreme. Vnitřní výstelka udržuje nohu v suchu a díky bezešvému provedení zvyšuje pohodlí. Oblast kotníku je tvořena z paměťové pěny ADPT, která se automaticky přizpůsobí tvaru hráčovy nohy. Získáte tak pohodlné a přesné obepnutí. Stejně jako u ostatních modelů Ribcor je i zde vyměnitelný dvouvrstvý XS jazyk s filcem o tloušťce 7 mm. Holdery CCM Speedblade XS s možností rychlé výměny nožů je příjemnou vychytávkou. Také zde jsou zvoleny nerezové nože XS s dlouhou trvanlivostí ostří.

CCM Ribcor 90K parametry

ZnačkaCCM
KategorieHokejové brusle
Kolekce2021/2022
Úroveňprofesionální
Materiál brusleRFM kompozit
HolderSpeedblade XS
NožeXS

POROVNAT CENY

Brusle CCM Ribcor 100K PRO

To nejlepší na konec. Nejvyšší profi model bruslí CCM Ribcor 100K PRO je to, na co mnozí hráči čekali. Tato brusle vám pomůže maximalizovat efektivitu pohybu na ledě a dosáhnout nejvyššího výkonu. Jako úplně první brusle z řady Ribcor má 100K PRO jednodílný skelet z RFM kompozitu a novou technologií Speed, která zvyšuje rozsah pohybu a optimalizuje výkon. Díky této technologii je přenos energie více přímý a s těsněji obepínací botou jsou záběry o poznání rychlejší. Nový jazyk Flexmotion byl navržen s cílem zvětšit rozsah dopředného pohybu. Můžete se tak mnohem více opřít do záběru, či zatáčky.

Žebrovaná konstrukce zpevňuje z vnější strany botu, což prodlouží její životnost. Brusle jsou osazeny holdery Speedblade XS se systémem BladeLock pro rychlé uvolnění nože. Jako nože byly zvoleny CCM Blacksteel z oceli nejvyšší kvality, potažené vrchní karbonovou vrstvou pro déle trvající ostrost. Nože mají přidanou výšku +4mm. Index tuhosti brusle je 175-185.

CCM Ribcor 100K PRO parametry

ZnačkaCCM
KategorieHokejové brusle
Kolekce2021/2022
Úroveňprofesionální
Materiál brusleRFM kompozit + Speed
HolderSpeedblade XS
NožeCCM Blacksteel

Jak se vám nové Ribcory líbí? Plánujete si nějaké pořídit? Napište nám recenzi.

Co je na nové řadě bruslí Ribcor zajímavého je to, že nejvyšší i nejnižší model má stejné holdery. To se moc nevidí a za to bych dal CCM velké plus. Možnost rychlé výměny nože sice jako amatér nevyužijete (neznám amatérského hokejistu, který by vozil náhradní nabroušené nože pro výměnu), ale v případě že vám nůž praskne, dokážete ho vyměnit bez asistence servisu. Jednotlivé řady mají velmi rozdílnou kvalitu jazyků. Pokud se vrháte do střel, či je úroveň hokeje vyšší a hrozí, že schytáte střelu na nárt, doporučuji vyšší modely s vylepšenou ochranou. I když brusle ccm čerpají z původních Reeboků, nejedná se již o takové „papučky“ a na nový střih si budete muset zvyknout. Určitě je na místě brusle před prvním tréninkem vytvarovat, aby vám sedli.

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *