nové hokejové vybavení true

True Catalyst – představení nové kolekce

Před několika dny spatřila světlo světa nová kolekce od značky True – TRUE CATALYST. Tato značka je na hokejovém trhu poměrně krátce, oproti stálicím jako je Bauer, nebo CCM. Mezi hokejisty však již získala na popularitě. Svou měrou k tomu přispěly podpisy PRO hráčů jako jsou: Mitch Marner (Toronto Maple Leafs), Tyler Bertuzzi (Detroit Red

True Catalyst – představení nové kolekce

nové hokejové vybavení true

Před několika dny spatřila světlo světa nová kolekce od značky True – TRUE CATALYST. Tato značka je na hokejovém trhu poměrně krátce, oproti stálicím jako je Bauer, nebo CCM. Mezi hokejisty však již získala na popularitě. Svou měrou k tomu přispěly podpisy PRO hráčů jako jsou: Mitch Marner (Toronto Maple Leafs), Tyler Bertuzzi (Detroit Red Wings), William Lagesson (Edmonton Oilers), Connor Hellebuyck (Winnipeg Jets) a mnoha dalších. Ve velmi krátkém čase se této značce podařilo podepsat tyto mladé hvězdy NHL, což značku výrazně posunulo. Posune ji kupředu i nová kolekce ?

Hokejky True Catalyst

Jako první si představíme novou řadu holí Catalyst. Ta bude dodávána ve čtyřech typech :

  • Hokejka Catalyst 9X
  • Hokejka Catalyst 7X
  • Hokejka Catalyst 5X
  • Hokejka Catalyst 3X

Nejvyšším modelem je hokejka True Catalyst X9, určená profi hokejistům.

Hokejka True Catalyst 9X

Nová hokejka True Catalyst 9X je nejlehčí holí z řady Catalyst. Váží pouze 385 gramů! Celkově došlo u hole k vylepšení odolnosti konstrukce a citlivosti hole. Nové technologie PLD a PASS zvyšují celkovou pevnost a nová BAT technologie snižuje její hmotnost. Hůl má lesklý design, ale čepel zůstává matná. Hrany shaftu jsou zaoblené a samotný tvar shaftu je vydutý. V rukavici lze tak snadněji hokejku uchopit. Hůl má středový kick point ( Mid kick), takže umožňuje maximální zatížení hole při střele.

Rukavice True Catalyst

Druhou novinkou jsou hráčské rukavice. Zde se můžeme těšit na tři nové modely. Zajímavé je, že zde není typicky low cost hobby model rukavic. Nejnižší X5 jsou čistě nylonové rukavice s kvalitní dlaní Nash palm.

  • Rukavice Catalyst 9X – profesionální model
  • Rukavice Catalyst 7X – poloprofesionální
  • Rukavice Catalyst 5X – poloprofesionální

Rukavice True Catalyst 9X

Nejvyšší model rukavic pro sezónu 2021/2022 nabízí kuželovitý tvar, tedy dostatek místa v oblasti zápěstí a zužující střih směrem k prstům, PRO GRADE pěnu, která skvěle ochrání ruce před nárazy, a zcela nový tvar palce TRUEFLEX3. Dlaň je kryta kůží AX SUEDE. Na výběr jsou klasické jednobarevné, ale i velmi zajímavé barevné kombinace.

Kompozitová brankářská hokejka True

Poslední novinkou z kolekce Catalyst je nová brankářská hokejka. Zde jsou prozatím k dispozici pouze dva modely:

  • Brankářská hokejka True Catalyst 9X
  • Brankářská hokejka True Catalyst 5X

Proč je vynechám model 7X je nám záhadou, ale třeba bude v průběhu sezóny doplněn. Oba modely jsou vyrobeny z kompozitu a jsou extrémně lehké!

Brankářská hokejka True Catalyst 9X

Nejvyšší model nabízí lehkou kompozitovou konstrukci, tužší pádlo a vylepšený úchop na shaftu. Celková hmotnost hole je 620 gramů, což je oproti modelu XC9 o 30 gramů nižší. Brankářská hokejka True 9X má zcela nový PLD (Precision Laminated Design), což je optimalizovaná struktura uhlíkových vláken v celé holi. Díky BAT systému je zvýšené tlumení, které oceníte při každém nárazu puku. Hrany na holi jsou zaoblené a povrch je proveden v matu.

Tak jak se vám novinky líbí? Dáte True šanci? My jsme touto značkou doslova uneseni a těšíme se na její další progres.

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *