Také znáte ten problém, kdy si musíte nosit po každém tréninku do bytu nebo domu svojí hokejovou výstroj? Zejména pokud máte nedostatek volného místa, pozorně čtěte. Mám pro vás tipy, jak můžete snadno sušit svoji výstroj i na malém prostoru. Tento článek jsem se rozhodl sepsat, protože jsem sám řešil problém sušení hokejové výstroje. Bydlím v menším bytě, kde není moc prostoru, kde bych mohl výstroj sušit. I když je má partnerka zvyklá na odér, který při vybalení výstroje vzniká, je ráda, když je výstroj uklizena co nejdříve. Pokud výstroj rozbalím v bytě, většinou zabere i několik metrů prostoru v místnosti. V teplejších měsících je možné využít balkón, ale ten je při rozložení výstroje zcela obsazen a nemáte zde možnost pohybu.

Proto jsem začal hledat možnost, jak rychle a efektivně vysušit výstroj v domácnosti. Našem jsem několik zajímavých nápadů a provedení šikovných lidí, kteří zjevně řešili stejný problém jako já. Kromě amatérských prací se mi podařilo objevit i několik profesionálních.

Vysoušeč hokejové výstroje ROCKET Sport Dryer

 

Z dílny Kanadské společnosti ROCKET Sport přišel na svět vysoušeč ROCKET Sport Dryer. Vysoušeč byl navržen tak, aby rychle a efektivně vysušil hokejovou výstroj. Stroj funguje pomocí proudění teplého vzduchu uvnitř stanu. Díky proudění je hokejové vybavení vysušeno do 60 minut. Proces rychlého sušení výrazně snižuje nepříjemné pachy, brání hromadění bakterií a díky rychlému vysoušení prodlužuje životnost výstroje.

Jak se Rocket funguje?

Jednoduše zavěsíte výstroj do regálového systému Rocket, navlečete textilní obal a spustíte ohřívač. Ohřívací jednotka udržuje konstantní teplotu 70 stupňů Celsia. Ventilátory cirkulují vzduch a zabudované otvory odvádí přebytečnou vlhkost vně obalu. V tomto směru je Rocket Dryer jedinečný. Ostatní sušičky výstroje pouze udržují teplotu, ale kombinace tepla a rozhánění vzduchu je jedinečná.

Na trhu najdete mnoho dalších podobných stanových vysoušečů od různých výrobců a různým designem, ale zatím žádný jiný nenabízí i rozhánění vzduchu. Bohužel Rocket Sport přestal dodávat na Evropský trh.Další možností jsou statické vysoušeče.

[dgpc_product_carousel type=“product_category“ include_categories=“2525,5602″ orderby=“price-desc“ show_items_tablet=“4″ show_items_mobile=“2″ arrow_nav=“on“ _builder_version=“4.18.1″ _module_preset=“default“ global_colors_info=“{}“][/dgpc_product_carousel]

Statické vysoušeče na hokejovou výstroj

Statických vysoušečů od výrobců jako je Blue Sport a dalších je bohužel na trhu jak šafránů. Pokud jste manuálně zruční, můžete se inspirovat zde z těch podomácku vyrobených, které jsem pro vás vyhledal na internetu.

Sušení hokejové výstroje

vysušení hokejové výtroje

Související produkty

[dgpc_product_carousel type=“product_category“ include_categories=“2525,5602″ orderby=“price“ show_items_tablet=“4″ show_items_mobile=“2″ arrow_nav=“on“ _builder_version=“4.18.1″ _module_preset=“default“ global_colors_info=“{}“][/dgpc_product_carousel]

A co vy, používáte nějaký sušák na hokejovou výstroj? Ukažte nám jak to máte vyřešené vy. Při vysoušení výstroje můžete výstroj i desinfikovat a zbavit jí tak bakterií a zápachu, který k hokejové výstroji neodmyslitelně patří. Využít můžete některé z desinfekčních prostředků na hokejovou výstroj.

Autor: Jiří Tobiáš

Jmenuji se Jiří Tobiáš a již více než 30 let se jako hráč, prodejce a bloger pohybuji v hokejovém prostředí. Rád zkoumám a testuji hokejové vybavení, o kterém následně píši recenze na tomto blogu. S příspěvky pod hlavičkou Hokejman se můžete setkat také na sociálních sítích jako je Facebook, či Instagram. Chcete se mnou spolupracovat, probrat nejnovější hokejky, nebo mi sdělit svůj názor k článku? Neváhejte mě kontaktovat.

1 komentář

  1. Radek

    Já suším svoji výstroj nejčastěji v kotelně, ale tak ten Rocket sušák vypadá dost dobře, nejpíš pořídím na další sezónu…

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *