Sušení hokejové výstroje

Také znáte ten problém, kdy si musíte nosit po každém tréninku do bytu nebo domu svojí hokejovou výstroj? Zejména pokud máte nedostatek volného místa, pozorně čtěte. Mám pro vás tipy, jak můžete snadno sušit svoji výstroj i na malém prostoru. Tento článek jsem se rozhodl sepsat, protože jsem sám řešil problém sušení hokejové výstroje. Bydlím v menším bytě, kde není moc prostoru, kde bych mohl výstroj sušit. I když je má partnerka zvyklá na odér, který při vybalení výstroje vzniká, je ráda, když je výstroj uklizena co nejdříve. Pokud výstroj rozbalím v bytě, většinou zabere i několik metrů prostoru v místnosti. V teplejších měsících je možné využít balkón, ale ten je při rozložení výstroje zcela obsazen a nemáte zde možnost pohybu.

Proto jsem začal hledat možnost, jak rychle a efektivně vysušit výstroj v domácnosti. Našem jsem několik zajímavých nápadů a provedení šikovných lidí, kteří zjevně řešili stejný problém jako já. Kromě amatérských prací se mi podařilo objevit i několik profesionálních.

Vysoušeč hokejové výstroje ROCKET Sport Dryer

 

Z dílny Kanadské společnosti ROCKET Sport přišel na svět vysoušeč ROCKET Sport Dryer. Vysoušeč byl navržen tak, aby rychle a efektivně vysušil hokejovou výstroj. Stroj funguje pomocí proudění teplého vzduchu uvnitř stanu. Díky proudění je hokejové vybavení vysušeno do 60 minut. Proces rychlého sušení výrazně snižuje nepříjemné pachy, brání hromadění bakterií a díky rychlému vysoušení prodlužuje životnost výstroje.


Jak se Rocket funguje?

Jednoduše zavěsíte výstroj do regálového systému Rocket, navlečete textilní obal a spustíte ohřívač. Ohřívací jednotka udržuje konstantní teplotu 70 stupňů Celsia. Ventilátory cirkulují vzduch a zabudované otvory odvádí přebytečnou vlhkost vně obalu. V tomto směru je Rocket Dryer jedinečný. Ostatní sušičky výstroje pouze udržují teplotu, ale kombinace tepla a rozhánění vzduchu je jedinečná.

Na trhu najdete mnoho dalších podobných stanových vysoušečů od různých výrobců a různým designem, ale zatím žádný jiný nenabízí i rozhánění vzduchu. Další možností jsou statické vysoušeče.

Statické vysoušeče na hokejovou výstroj

Statických vysoušečů je na internetu plno. Zejména těch podomácku vytvořených, tak jsem vám pro inspiraci přidal několik, které mě zaujali.

Sušení hokejové výstroje

vysušení hokejové výtroje

Dále jsou na trhu další, již z dílny hokejových firem a ty je možné zakoupit ve specializovaných obchodech v řádu tisící korun. Já osobně mohu doporučit tento:

A co vy, používáte nějaký sušák na hokejovou výstroj? Ukažte nám jak to máte vyřešené vy. V našem e-shopu nabízíme tyto statické i elektrické sušáky na hokejovou výstroj.

Autor: Jiří Tobiáš I Foto: winnwell.com, rocketsport.com,