V našich recenzích velmi často zmiňuji, že helma obsahuje certifikát CE a HEEC a CSA. V tomto článku jsem se rozhodl popsat, k čemu dané certifikace jsou a co vám o výrobku řeknou.

 

top 5 hokejových helem

CE certifikace

Označení helmy nálepkou CE značí, že výrobek prošel kontrolou před uvedením na Evropský trh (Evropský hospodářský prostor EEA). Takto označený výrobek tedy splňuje, že ho výrobce nechal ověřit, čímž splňuje všechny příslušné požadavky jako bezpečnost, ochrana zdraví apod. dle daných směrnic. Pokud má výrobek tuto certifikaci, je mu umožněn pohyb v rámci zemí EEA. POZOR! Označení CE neznamená, že byl výrobek vyroben v EU a ani není značkou kvality.

HEEC certifikace

Certifikát HEEC je již zcela hokejový certifikát. HEEC je nezisková organizace, která byla založena na žádost USA hockey v roce 1978. Organizace je nezávislým certifikačním orgánem pro hokejové vybavení, především pro ochranu hlavy. Certifikační program HEEC potvrzuje certifikaci výrobcům, kteří provedli testování dle jejich norem a pod HEEC dohledem.

certifikace helem

CSA certifikace helem

CSA, neboli Certified Hockey Helmet. CSA Group je organizace, která pracuje na globální úrovni a jejím cílem je testování bezpečnosti sportovních potřeb. Na jejich stránkách si můžete ověřit, jestli je daná hokejová helma bezpečná a testy prověřená. 

 

Zejména u hokejových helem je tlak na vyšší ochranu na místě. Hlava hráče je stále vystavována rizikům, které je třeba co nejvíce eliminovat. O tématu otřesu mozku jsem psal už mockrát. Doporučuji si přečíst článek Chrániče zubů, co vše vám opravdu chrání. V jednom ze starších článků jsem také přeložil výsledky hodnocení jednotlivých hokejových helem – Mnoho hokejových helem je životu nebezpečných. Zajímá vás toto téma? Chcete nějaký další článek? Napište mi.

Autor: Jiří Tobiáš I Foto: ccmhockey.com