nákrčník pro brankáře aegis

Dokonalá ochrana krku brankáře – AEGIS Interceptor Pro-G

Dnes se podíváme mimo největší hokejové značky i mimo nejzajímavější části hokejové výstroje. Na paškál si vezmeme speciální nákrčník s kevlarovými vlákny a ochranou D3O. Představujeme brankářský nákrčník AEGIS Interceptor Pro-G, který je vyrobený speciálně pro potřeby hokejového brankáře. Pozice brankáře je velmi obtížná. Brankář musí být po celou dobu zápasu ve střehu vůči atakům ze

Dokonalá ochrana krku brankáře – AEGIS Interceptor Pro-G

ochrana krku

Dnes se podíváme mimo největší hokejové značky i mimo nejzajímavější části hokejové výstroje. Na paškál si vezmeme speciální nákrčník s kevlarovými vlákny a ochranou D3O. Představujeme brankářský nákrčník AEGIS Interceptor Pro-G, který je vyrobený speciálně pro potřeby hokejového brankáře. Pozice brankáře je velmi obtížná. Brankář musí být po celou dobu zápasu ve střehu vůči atakům ze strany hráčů. Nejde pouze o střely, které se snaží pomocí výstroje zastavit. Nebezpečí zranění může vzniknout i při pádu, či strkanici v brankovišti. Hlavu chrání brankářská helma, tělo brankářská vesta a nohy jsou kryty betony. A co ochrana krku?

 

Dokonalá ochrana krku brankáře

Ač se to nezdá, riziko poranění krku je u brankářů velmi vysoké. Jistě si vzpomenete na některé momenty z Extraligy, či NHL, kdy šlo brankářům doslova o život. Lze se proti těmto situacím chránit? Odpovědí je Interceptor Pro-G. Chránič krku AEGIS Interceptor Pro-G je první kombinovaný chránič krku, který je odolný proti nárazu i proříznutí. Při výrobě byla využita technologie D3O®, kterou můžete znát z výstroje CCM.

Vybrané brankářské nákrčníky

Co je D3O® ?

D3O® je inteligentní pěna, která se využívá ve vícero sportovních odvětví, ale najdeme ji i ve vojenském vybavení a výstroji motocyklistů. Speciální pěna dokáže při nárazu ztuhnout a absorbovat energii, čímž ochrání rizikovou partii.

O tom, jak vypadá proces v akci, se můžete přesvědčit i na videu výše.

Speciální nákrčník pro brankáře

chránič krku brankářský s D3O

Pěnu D3O® najdete v nákrčníku na třech místech. Oblast pásu kolem krku 4mm, dvoudílný límec pro ochranu klíčních kostí 4mm a 6mm ochranou na hrudníku. Díky tomu dokáže brankářský nákrčník Interceptor Pro-G absorbovat až třikrát větší sílu než velmi používaná pěna EVA. Velmi lehký a pohodlný chránič byl testován a jeho funkčnost byla prokazatelně potvrzena certifikovaným centrem BNQ (Bureau de Normalization du Québec). Pro zvýšení odolnosti jsou jako další materiály využity odolné strečové tkaniny a kevlarová vlákna. Kevlar nelze přeříznout a ptak maximálně eliminuje rizika od brusle. V zadní části nákrčníku najdete nastavitelné zapínání na suchý zip umožňující změnu velikosti +-5 cm.

Pokud vybíráte nový nákrčník, nebo jen přemýšlíte o vyšší ochraně během hraní, jistě neuděláte chybu, když sáhnete po chrániči AEGIS Interceptor . Chránič krku AEGIS Interceptor Pro-G je budoucností ochrany brankářů a lze ho označit jako „GameChanger“. Myslete na svoji ochranu dříve, než bude pozdě. V našich článcích se často věnujeme bezpečnosti hráčů při hokeji a jsme velkými nadšenci těchto nových bezpečnějších technologií. Snad se tohoto trendu brzy chytnou i největší hokejové značky.

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *