Máte rádi nové technologie? Já ano! Proto se budu v dnešním článku věnovat jedné zajímavé, která se postupně objevuje u hokejové výstroje CCM. S názvem D3O® jste se již mohli v několika předchozích článcích setkat. Co se pod tímto nic neříkajícím názvem schovává?

Inteligentní ochrana sportovců

Ochrana, to je oč tu běží. D3O® je forma inteligentní pěny, která se využívá v mnoha sportovních odvětvích. Cílem je nabídnout sportovci maximální ochranu při zachování plného rozsahu pohyblivosti. D3O® je speciální materiál, který je složen z polymerů, které dokáží reagovat na tlak a částečně ho pohltit. Materiál D3O® se chová jako normální funkční pěna, ale při jakémkoliv nárazu ztuhne a vytvoří vysoce odolnou ochranu. Není divu, že materiál již využívají pro výrobu chráničů motocyklistů, sportovního vybavení, či ochranných prvků bezpečnostních složek.

 

1 komentář

  1. jaro

    Zajimavy material, myslim ze neco podobneho mam v helme na motorku

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor: Jiří Tobiáš

Jmenuji se Jiří Tobiáš a již více než 30 let se jako hráč, prodejce a bloger pohybuji v hokejovém prostředí. Rád zkoumám a testuji hokejové vybavení, o kterém následně píši recenze na tomto blogu. S příspěvky pod hlavičkou Hokejman se můžete setkat také na sociálních sítích jako je Facebook, či Instagram. Chcete se mnou spolupracovat, probrat nejnovější hokejky, nebo mi sdělit svůj názor k článku? Neváhejte mě kontaktovat.