nov výstroj Bauer Hyperlite

Pamatujete si na článek, kde jsme psali o tom, že většina hráčů snižuje svůj flex a doporučovali jsme hokejky s flexem 75? (Článek zde: Kompozitová hokejka flex 75 Senior). Dnes na tento článek navážeme, resp ho trochu rozvedeme. Pokud jste sledovali letošní Světový pohár v hokeji, určitě Vám neušlo jedno jméno extrémně šikovného hokejisty. Johnny Gaudreau, excelentní hráč s rychlou prací rukou a skvělou střelbou.

Nízký flex hokejky je in

Proč ale upozorňuji zrovna na něj? Důvod je jednoduchý. Tento „prcek“ má až neskutečně malý flex. Je vidět, kam se trend v hokeji ubírá. Dnes už nejsou v NHL hráči, kteří mají 130 kg a dokáží prorvat mantinel, pokud je to potřeba. NHL se zrychluje a je třeba rychlých mladých kluků, co mají šikovné ruce. Moderní hokej si vyžaduje i moderní technologie, což například flex hokejky je. I když je na světě už nějakou dobu, správnému používání se mu dostává až nyní. Díky kvalitním materiálům v shaftu a především díky vysoce odolným materiálům v čepeli můžou hráči libovolně snižovat flex hokejky dle své potřeby. 

Ale zpět k Johnnymu. Johnny „hockey“ Gaudreau má své hokejky s flexem 55! Pokud se trochu orientujete s hokejkách, nebo čtete naše články, víte, že flex 55 najdete v hokejkách označených jako intermediate, tedy hokejka pro děti ve věku 12- 14 let.

Není to o tom, že by Gaudreau neměl sílu, ale o tom že maximálně využívá potenciál svojí hokejky. Do hry tedy vstupuje pravidlo, čím tvrdší čepel, tím měkčí shaft a uvídíte, že se toto „pravidlo“ brzy uchytí. A co vy? s Jakým flexem hrajete?

 

Autor: Jiří Tobiáš I Foto: warrior.com