Přestupová mánie je na nejvyšším levelu, změny v NHL pomalu končí – a prakticky až do konce jara nebude možné měnit hráče nebo pozice v draftu. Adepti na úspěch v play-off chtějí poctivé a zkušené borce, vyměňují je za mladé prospekty nebo první volbu v draftové loterii, která bude jistě letos hodně žádaná. Výjimku netvoří ani čeští hráči, kterých je sice oproti přelomu tisíciletí v NHL méně, ale pořád je o nich slyšet.

 

 

 

 

Další dva roky u Lavin pro rodáka z Plzně

Colorado Avalanche v minulém roce uvolnilo Semjona Varlamova do Islanders a chystalo se na novou sezonu s brankářskou dvojicí Grubauer – Francouz. Někteří zámořští novináři mluvili o riziku, český brankář měl na svém kontě zatím jen dva ostré zápasy v NHL. Nyní se ale zdá, že Joe Sakic vsadil na správné koně. Philipp Grubauer je sice jedničkou, ale Pavel Francouz odchytal přes dvacet utkání a statistická úspěšnost zákroků jde výrazně nad 92 %. Není proto divu, že dostal smlouvu na další dva roky a bude tak patřit Lavinám do léta 2022. Dva miliony na rok a pak se uvidí, co dál…

 

Ondřej Kaše míří do Bostonu

Čtyřiadvacetiletý rodák z Kadaně, kterého draftovali v roce 2014 Ducks až v sedmém kole, se dokázal prosadit velmi úspěšně mezi zámořské borce – v podobných šlépějích jde v dresu Flyers i jeho bratr. 198 utkání za Anaheim, 96 kanadských bodů (43+53). Kaše byl aktuálně vyměněn do Bruins. Plat 2,6 milionu dolarů bude pobírat až do konce příští sezony a Medvědi v něm získají třetího českého borce. Zahraje si Kaše s Pastrňákem a Krejčím? Šance tu jistě je, může totiž nastupovat na obou křídlech. Bruins za něj ale zaplatili poměrně vysokou protihodnotu, i když se na druhou stranu zbavili nevýrazného Davida Backese a jeho vysokého platu. Anaheim totiž získal volbu v prvním kole draftu a talentovaného švédského obránce Axela Anderssona.

1 komentář

  1. Kralda16

    Podle me by si Frantik zaslouzil lepsi smlouvu

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor: Jiří Tobiáš

Jmenuji se Jiří Tobiáš a již více než 30 let se jako hráč, prodejce a bloger pohybuji v hokejovém prostředí. Rád zkoumám a testuji hokejové vybavení, o kterém následně píši recenze na tomto blogu. S příspěvky pod hlavičkou Hokejman se můžete setkat také na sociálních sítích jako je Facebook, či Instagram. Chcete se mnou spolupracovat, probrat nejnovější hokejky, nebo mi sdělit svůj názor k článku? Neváhejte mě kontaktovat.