jak vybrat brusle

Kraso brusle vs. hokejové brusle

Rozhodujete se, jaké brusle koupit pro své dítě? V nabídce obchodů najdete dvě odlišné varianty – brusle na krasobruslení a hokejové brusle (občas jsou v této kategorii zařazeny kačenky, ale to nejsou brusle). Které z nich vybrat a jaké jsou mezi nimi rozdíly? To se pokusím vysvětlit v tomto článku. Brusle na krasobruslení – Krasobrusle

Kraso brusle vs. hokejové brusle

jak vybrat brusle

Rozhodujete se, jaké brusle koupit pro své dítě? V nabídce obchodů najdete dvě odlišné varianty – brusle na krasobruslení a hokejové brusle (občas jsou v této kategorii zařazeny kačenky, ale to nejsou brusle). Které z nich vybrat a jaké jsou mezi nimi rozdíly? To se pokusím vysvětlit v tomto článku.

Brusle na krasobruslení – Krasobrusle

Brusle na krasobruslení jsou na první pohled rozpoznatelné, díky špičce v přední části. Tyto ostré zoubky slouží k zaseknutí do ledu, čímž krasobruslař odstartuje pohybový prvek – nejčastěji se jedná o zásek před skokem s otočkou. Delší nůž/blade umožňuje krasobruslaři vyřezávat ladné oblouky a dokonalé linie, což je při tomto estetickém sportu důležité. Kožená bota je dostatečně pevná, aby podpírala kotník, ale dostatečně poddajná, aby povolila krasobruslaři v odraze do skoků.

Brusle na lední hokej

Hokejové brusle mají výrazně pevnější botu, která je vyrobena ze syntetického materiálu. Bota je navržena tak, aby chránila nohy hráče před nárazem od puku, hokejek či bruslí jiných hráčů. Nože jsou vždy vpředu i vzadu zakulacené, díky čemuž jsou brusle lépe ovladatelné a snáze se s nimi zatáčí. Vyšší odolnost bruslí spolu s nízkou hmotností, umožňují hráči rychle bruslit, zastavit, či rychle změnit směr.

Vyberte si z nabídky bruslí

Jsou pro učení lepší hokejové brusle, nebo krasobrusle?

Nejlepší brusle na učení jsou brusle, které máte k dispozici, a které dobře sedí. Ideální je vybrat takové brusle, které budou odpovídat sportu, které dítě zajímá. Pokud se ale vy nebo vaše dítě zajímáte o krasobruslení, začněte s krasobruslemi. Pokud chcete hrát hokej, začněte s párem hokejových bruslí. Hledáte-li brusle pouze pro rekreační bruslení párkrát do roka a rozhodujete se mezi krasobruslemi a hokejovými, zkuste se zamyslet nad pár body.

  • Hokejové brusle jsou konstruovány tak, aby se s nimi dalo rychle zatáčet, zastavovat.
  • Pro začínajícího bruslaře jsou zoubky v přední části spíše překážkou, než pomocníkem.
  • Hokejové brusle jsou lehčí a umožňují v botě zůstat déle.

Osobně doporučuji rekreačním bruslařům pevnější hokejové brusle. Pokud do nich nechcete investovat peníze, na většině kluzišť jsou k dispozici půjčovny, kde vám za úplatu poskytnou vhodný model. Nestyďte se za to, co máte při bruslení na nohou – jakmile budete bruslit rychleji než všichni vaši přátelé, bude jedno, jaký typ bruslí máte na sobě.

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *