K sepsání tohoto článku jsem se inspiroval poté, co se mi jedna takto opravená hokejka dostala do ruky.  Hokej není levný sport, a proto se často mnoho z nás snaží co nejvíce ušetřit na částech výstroje. Jak jsem již zmiňoval v předchozích článcích, na hokeji se ušetřit dá – můžete sledovat slevy, výprodeje, snížit cenu na základě hromadné poptávky a podobně… V tomto článku se budu věnovat opravám hole, jako variantě ušetření peněz. Cílem tohoto článku není ovlivnit myšlení těch, kteří uvažují o tom, že si nechají opravit hůl, ale vysvětlit, co se stane. Čerpal jsem v českých i zahraničních webech a popisky jsou velmi podobné.

oprava kompozitové hokejky

O co tedy jde?

Technologie, která se k opravě používá, se nazývá SRS, neboli Schaft Repair Systém.  Celý zázrak by se dal shrnout pár větami. Vezmete zlomenou hůl, obrousíte uštípnuté kousky a do vnitřku hokejky vložíte výztuhu- Carbon Fiebre AirCore, což je taková tužší „carbonová vložka/látka“, která se zalije lepidlem. Lepidlo schne cca. tři dny a pak je hokejka připravena k použití. Podobný princip následuje i při zlomení čepele, kdy se pouze místo vnitřní vložky aplikuje vnější.

Více můžete najít ve videu níže:

 

 

Výhody a nevýhody opravených hokejek

Firmy v propagačním popisku uvádí, že hokejky jsou prakticky neměnné, pouze o něco těžší a mají stejné vlastnosti jako dříve. Bohužel s tímto tvrzením nemůžu souhlasit.

 

Technologie

Každá hokejka mění své vlastnosti pouhým zkrácením, hraním, nebo jakoukoliv povrchovou úpravou. Kompozitové hokejky mají mnoho technologií, které napomáhají střelbě např. Mid KickLow Kick atd. Tyto technologie jsou nastavené, aby kompatibilně fungovali s celou hokejkou. Pokud je tedy hůl zlomena, nemůže technologie fungovat a to ani po opravě.

Vyvážení

Vyvážení hokejky nebo také cit hokejky je pro hráče jedním z nejdůležitějších bodů při výběru hokejky. Přidáním vrstvy nebo výztuhy do hokejky změníte tovární nastavení pro vyvážení hole.

Pokud tedy uvážíme tyto změny, tvrzení že hokejka zůstane stejná, je nepravdivé. Hokejka se změní a to zcela. Abych nebyl pouze kritický, vrátím se k bodu, který jsem psal hned v úvodu. Hokej není levný sport a proto, pokud vás finance nutí hledat kompromis, bude pro vás oprava hole jasnou volbou.

Jaké zkušenosti máte s opravenými holemi vy? Podělte se o svůj názor s ostatními.

 

My Review

Review Form...

Reviews

Loading Reviews...

Sdílet na Pinterestu