oprava hokejek

Oprava kompozitových holí, opravdu je to tak skvělé?

Je možná oprava hokejky? K sepsání tohoto článku jsem se inspiroval poté, co se mi jedna takto opravená hokejka dostala do ruky.  Hokej není levný sport, a proto se často mnoho z nás snaží co nejvíce ušetřit na částech výstroje.  Jak jsem již zmiňoval v předchozích článcích, na hokeji se ušetřit dá – můžete sledovat slevy,

Oprava kompozitových holí, opravdu je to tak skvělé?

oprava hokejek

Je možná oprava hokejky? K sepsání tohoto článku jsem se inspiroval poté, co se mi jedna takto opravená hokejka dostala do ruky.  Hokej není levný sport, a proto se často mnoho z nás snaží co nejvíce ušetřit na částech výstroje.  Jak jsem již zmiňoval v předchozích článcích, na hokeji se ušetřit dá – můžete sledovat slevy, výprodeje, snížit cenu na základě hromadné poptávky a podobně… V tomto článku se budu věnovat opravám hole, jako variantě ušetření peněz. Cílem tohoto článku není ovlivnit myšlení těch, kteří uvažují o tom, že si nechají opravit hůl, ale vysvětlit, co se stane. Čerpal jsem v českých i zahraničních webech a názory jsou velmi podobné.

Oprava hokejky metodou SRS

Technologie, která se k opravě používá, se nazývá SRS, neboli Schaft Repair Systém.  Celý zázrak by se dal shrnout pár větami. Vezmete zlomenou hůl, obrousíte uštípnuté kousky a do vnitřku hokejky vložíte výztuhu- Carbon Fiebre AirCore, což je taková tužší „carbonová vložka/látka“, která se zalije lepidlem. Lepidlo schne cca. tři dny a pak je hokejka připravena k použití. Podobný princip následuje i při zlomení čepele, kdy se pouze místo vnitřní vložky aplikuje vnější.

Výhody a nevýhody opravených hokejek

Firmy v propagačním popisku uvádí, že hokejky jsou prakticky neměnné, pouze o něco těžší a mají stejné vlastnosti jako dříve. Bohužel s tímto tvrzením nemůžu souhlasit. Hokejky po slepení o původní vlastnosti přijdou. 

Technologie

Každá hokejka mění své vlastnosti pouhým zkrácením, hraním, nebo jakoukoliv povrchovou úpravou. Kompozitové hokejky mají mnoho technologií, které napomáhají střelbě jako např. Mid KickLow Kick ... Tyto technologie jsou nastavené, aby kompatibilně fungovali s celou hokejkou. Pokud je tedy hůl zlomena, nemůže technologie fungovat a to ani po opravě.

Vyvážení hole

Vyvážení hokejky nebo také cit hokejky je pro hráče jedním z nejdůležitějších bodů při výběru hokejky. Přidáním vrstvy nebo výztuhy do hokejky změníte tovární nastavení pro vyvážení hole.

Pokud tedy uvážíme tyto změny, tvrzení že hokejka zůstane stejná, je nepravdivé. Hokejka se změní a to zcela. Abych nebyl pouze kritický, vrátím se k bodu, který jsem psal hned v úvodu. Hokej není levný sport a proto, pokud vás finance nutí hledat kompromis, bude pro vás oprava hole jasnou volbou.

Vyberte si novou hokejku

Jaké zkušenosti máte s opravenými holemi vy? Podělte se o svůj názor s ostatními.

Mohlo by vás zajímat

2 komentáře: „Oprava kompozitových holí, opravdu je to tak skvělé?“

 1. Libor avatar
  Libor

  Zdar,
  Já nemám s opravami hokejek žádné zkušenosti…
  Ale potřeboval bych poradit.Dostal sem jako dárek hokejku která má na mě dlouhou čepel (lopatu).
  Můžu čepel zkrátit?Mám strach kdybych to třeba obrousil aby to nebylo s dvou vrstev ,a ty vrstvy se nerozdělili jestli mi rozumíte.

  Díky Libor R.

 2. hokejman.cz avatar
  hokejman.cz

  Dobrý den Libore, to bych určitě nedoporučoval, do čepele by se dostala voda by jí brzy zničila. Také jak píšete byste narušil materiály a celistvost čepele. Takže ne, nedělejte to.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *