Již zítra startuje šampionát série extrémních závodu Red Bull Crashed Ice (ATSX Ice Cross Downhill). Hostitelem je hokejové město Boston a jeho basebalový stadión Fenway. Co závodníky čeká?

 


Čtěte také: Red Bull Crashed Ice – šílenci na bruslích


350 metrů dlouhá ledová trať plná zatáček, kopců, skoků, která byla vybudována uvnitř basebalového stadiónu. Každý závod odstartují společně čtyři závodníci a pouze dva postupují dále. V tomto extrémním sjezdu je dovoleno použití „ostrých loktů“. V některých pasážích závodníci dosahují rychlosti až 70km/h.

 

foto: redbull.com

Letos poprvé se závody rozšířili i do Asie, konkrétně Japonsko (Yokohama), závodilo se také ve Finsku, ale většinu závodů uzme vždy USA.

 

Hillary Knight na Red Bull Crashed Ice

Na letošní show se připravuje i jedna z nejznámějších hokejistek současnosti, Hillary Knight, která se nedávno zúčastnila i NHL ALL-STARS GAME. Zvládne konkurovat dámské části profi jezdkyň?

1 komentář

  1. jarek

    mohlo by to byt zase nekdy u nas, pamatuji si to jako decko v praze. Byla to parada

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor: Jiří Tobiáš

Jmenuji se Jiří Tobiáš a již více než 30 let se jako hráč, prodejce a bloger pohybuji v hokejovém prostředí. Rád zkoumám a testuji hokejové vybavení, o kterém následně píši recenze na tomto blogu. S příspěvky pod hlavičkou Hokejman se můžete setkat také na sociálních sítích jako je Facebook, či Instagram. Chcete se mnou spolupracovat, probrat nejnovější hokejky, nebo mi sdělit svůj názor k článku? Neváhejte mě kontaktovat.