Téměř každý sportovec jistě zná výrobce energy drinků Red Bull, který podporuje mnoho TOP sportovců po celém světě (mimo jiné je i hlavním partnerem hokejového týmu EC Red Bull Salcburg). Pro nadšence kolem adrenalinových sportů a vesměs z řad bývalých hokejistů vznikl nápad na extrémní bruslařskou soutěž, která je dnes známá jako Red Bull Crashed Ice / #ice cross downhill.


Ice cross downhill je nejrychlejší sport na bruslích. Sportovci prolítnou masivní ledovou dráhu se skokánky, zatáčkami a všemožnými překážkami v rychlostí až 80 km / h. To vše na úžasných místech před tisícovkami diváků.

Od prvního závodu v roce 2001 se Red Bull Crashed Ice stal jednou z nejúžasnějších událostí zimních sportů na světě. Jezdci závodí na trati o délce až 600 metrů v rozjezdech po čtyřech.  Kontakt je povolen, rameno na rameni, cíl je jasný. První vyhrává! Od roku 2010 je již každoročně pořádáno i mistrovství světa.

Víte že v roce 2005 a 2009 hostila Praha jeden ze závodů Red Bull Crashed ice? Třeba se i v budoucnu vrátí tento super závod k nám. Troufli by jste si na takový závod?

Autor: Tobi