novinka nože bauer

Dnes tu máme něco pro fajnšmekry. Pokud sledujete každý detail výstroje a řešíte její celkovou hmotnost, jistě vás potěší, že Bauer představil hned trojici odlehčených nožů s označením TUUK LS, které jsou kompatibilní se všemi řadami bruslí Bauer. Pojďme se na ně podívat.

Nože TUKK LS Carbonlite

Nejvyšším modelem je TUUK LS Carbonlite runer. Tento karbonový runner je vyroben z ultralehkých uhlíkových vláken, které snížily hmotnost nože o 35% oproti tradiční oceli. Nůž má zvýšený torzní ohyb, což při každém kroku zvyšuje akcelaraci a sílu odrazu. Nerezová ocel má vyšší odolnost hran a je vhodná k vytvoření vlastního profilu.

 

náhradní nože Nože Bauer LS Carbon Lite

Nože TUUK LS Pulse TI

Druhým modelem jsou nože TUUK Lightspeed Pulse TI. Tento nůž má vnější povrch z titanu a vnitřní část z prémiové oceli. Titanový povlak chrání hrany brusle proti poškození a tak je jejich životnost prodloužena. Nůž TUUK LT Pulse TI je o 1,5 mm vyšší, čímž vytváří větší odrazovou sílu a umožňuje větší náklon do zatáčky. Nože je možné profilovat.

náhradní nože bauer light speed pulse Ti

Nože TUUK LS Pulse

Poslední novinkou jsou nože TUUK LS Pulse. Tento pořadově třetí nůž má leštěný povrch a prvotřídní jádro. Nože jsou uváděny jako základní a tak se s nimi můžeme setkat u všech hobby řad bruslí Bauer. Pro větší odrazovou plochu byly nože zvýšeny o 1,5mm, čímž umožní větší náklon do zatáček. Také tento model je možné profilovat.

náhradní nože bauer LS Pulse

Nové nože od Baueru, nebo chcete-li od TUUK jsou více než zajímavé. Tři rozdílné varianty nabízejí rozdělení dle herní výkonnosti, ale i důvod k zamyšlení. Nože velmi často praskají a přidáním něčeho tak křehkého jako je carbon ve mě vyvolává obavy, že budou praskat mnohem více. Zejména při zachycení střely bruslí bude runner vystaven velké síle, kterou nemusí vydržet. Každopádně je to další krok k odlehčení výstroje a vylepšení skluzu hráče. Je to už dávno, ale možná si ještě vzpomenete na nevšední nože T-blade, které sice umožnily rychlejší skluz, ale nebylo je možné brousit a v zatáčce vás příliš nepodržely. Osobně stále čekám, kdy půjdou do prodeje již dříve publikované holdery OD1N.

 

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor: Jiří Tobiáš

Jmenuji se Jiří Tobiáš a již více než 30 let se jako hráč, prodejce a bloger pohybuji v hokejovém prostředí. Rád zkoumám a testuji hokejové vybavení, o kterém následně píši recenze na tomto blogu. S příspěvky pod hlavičkou Hokejman se můžete setkat také na sociálních sítích jako je Facebook, či Instagram. Chcete se mnou spolupracovat, probrat nejnovější hokejky, nebo mi sdělit svůj názor k článku? Neváhejte mě kontaktovat.