Každý sport, od baseballu po hokej se stále vyvíjí, ať už po stránce technické nebo v nějakém jiném smyslu. Pravidla, velikosti, styl, a změny technologií změnily sporty v průběhu let až do toho, co vidíme dnes. Speciální kategorií je hokej, kde se hokejová výstroj neustále mění. V brankářské výstroji probíhají změny do velikostí, u hráčů se mění bezpečnostní prvky. Ne vše se podaří a o těchto nepovedených inovacím se můžete dočíst níže.

 

5. hokejová helma CCM 1052 X-Ray Tacks 

 

Jedním z prvních propadáků byla helma CCM 1052 ve verzi X-Ray Tacks. Vcelku oblíbená varianta této helmy CCM 1052 se držela na čele prodejnosti helem velmi dlouho a tak přišla z této dílny nová verze, poněkud futuristického vzhledu. Záporné až posměšné reakce na sebe nenechali dlouho čekat. Helma dostala neoficiální přezdívku “ clown bucket„, tedy něco jako klaunský kbelík.Pokud jste však vlastníkem této helmy, máte opravdovou raritu. Tento tip helmy byl velmi rychle stažen z oběhu.

 

4. Netradiční zahnutí holí Christian- Curtis Curve Goalie Stick

Dříve velmi populární brankářské hole VIC vyráběli také hole Christian, které sice nevynikali svým designem, ale spíše kvalitou provedení. V rámci inovativních změn byla představena hůl Christian Curtis Curve, která na první pohled určitě zaujala. Speciální zakřivení hole bylo sice velmi zajímavé, avšak brankáři nepochopené. Tyto hole dodnes zdobí některé tradiční prodejny. Dodnes si mnoho brankářů upravuje místo úchytu na holi, nebo si i nechává vyrobit nějakou specialitu, ale žádná značka nenabízí tyto anomálie jakou retailovou hokejku.

 

3. Blade Tape – unikátní systém obalení hokejky

V jednu chvíli si snad každý mladý hokejista dal Blade Tape na hokejku a zkoušel její „výhody“. Tento trend však stejně rychle skončil, jako začal. Blade Tape je jinou formou pásky na hokejku. Oproti klasické pásce je však dražší a její zničení například bruslí je definitivní. Zde je vhodný příměr, za hodně peněz, málo muziky.

 

2. RBK (Rebok) 9K 0-Stick– děrovaná hokejka

O-hokejka, tak tento název brzy doplnilo OMG hokejka. Tato hůl byla jedním z asi největších úletů z dílny RBK. Zatímco se všichni výrobci snaží vyrobit hokejku s maximální odolností krčku hokejky, RBK představila děrovanou hůl. Pokud se rádi strachujete o svoji hokejku, nebo chcete nějaký unikát do své sbírky hokejek, bude tato RBK  9K 0-Stick ideální.

 

1. Hokejka 13Trilage Velocity

Opustit klasický tvar hokejové hole a přijít s něčím co všem vyrazí dech, to byl nejspíše ideál výrobců hole Trilage Velocity. Jak už název napovídá, jednalo se o trojúhelníkový tvar shaftu.  Je asi všem jasné, jaké byli reakce hráčů. Nejčastěji se hůl přirovnávala k rubikově kostce, člověk se musel hodně namáhat hlavu aby s ní byl schopný cokoliv udělat.

Znáte nějaké další části hokejové výstroje, které by do zde měli být? Napište nám