Ušetřit se dá na jídle, oblečení a mnoha dalších věcích, ale dá se ušetřit i na hokeji? Extrémní šetření může ohrozit zdraví hokejisty. V tomto článku se vám pokusíme přiblížit, jakým způsobem a na kterých částech hokejové výstroje lze ušetřit.

Na všem se dá šetřit, ale upřímně, koupíte raději levný šperk své manželce nebo koupíte ten, který je opravdu kvalitní? Stejně tomu je i s hokejovou výstrojí. Na internetu i na kamených obchodech se denně setkáváme s mnoho slevami  a výprodeji. Díky těmto akcím můžete levně nakupit, mnohdy za zlomek z původní ceny. Je dobré, pokud tyto slevy využijete v obchodech, které máte vyzkoušené nebo na něj jsou dobré reference. Mnoho obchodů nabízí na svých obchodech v akcích neoriginální, nebo překupované zboží ze zahraničí, které nemusí splňovat technické a bezpečností podmínky ve státech EU.

levná hokejová výstroj

NA KTERÝCH ČÁSTECH HOKEJOVÉ VÝSTROJE ROZHODNĚ NEŠETŘIT?

První věc, na které se nesmí šetřit jsou hokejové brusle. Pokud koupíte příliš měkké nebo naopak příliš tvrdé brusle, budete se vy nebo vaše dítě trápit při každém sklouznutí. Kromě toho levnější varianty bruslí  rychleji měknou a nože jsou rychleji opotřebované. Tím samozřejmě nechci říct, že nejdražší model je nejlepší. Kvalitu najdete i ve střední třídě bruslí. Kvalitní brusle můžete koupit již od tří tisíc.

 Další částí hokejové výstroje, na které se nesmí šetřit, je helma. Je to zejména kvůli bezpečnosti. Naštěstí výrobci v poslední době nezvyšují ceny u helem a tak můžete kvalitní helmy kopit od 1500 kč.

Třetí částí, na které by se nemělo šetřit, jsou hokejové rukavice. O rukavicích jsme mluvili v jiném článku, proto zde nebudu příliš zabíhat do detailů.. Rukavice se liší v materiálech, váze nebo stylu provedení.Každá značka má svoje typické provedení a jiné složení. Díky těmto vlastnostech můžete pocítit i různé diferenciace při hraní. Nekvalitní provedení rukavic může ovlivnit i vaší práci s hokejkou. Dobré rukavice můžete pořídit již od 1200 Kč.

U ostatních částí hokejové výstroje pozorujeme velmi podobné složení a není u nich příliš velký rozdíl mezi řadami. Proto jsou přesně tyto části hokejové výstroje ty, na kterých můžete ušetřit. Jsou to : chrániče loktůchrániče ramenhokejové kalhoty a chrániče holení. Všech těchto částech jsme již psali v předchozích článcích a tak můžete při jejich výběru využít naše doporučení.

Hokej je krásná hra. Nemusíte si ji kazit zbytečným utrácením. S námi a našimi doporučeními můžete ušetřit a zároveň mít potřebnou kvalitu.

Autor: Tobi