vosk na čepel

Vosk na čepel

Omotání hokejky je běžnou rutinou každého hokejisty, pro většinu hráčů je to rituál, bez kterého nevyjedou na led. Vosk na čepel posouvá omotání hokejky o level výš. Každý hokejista si vybrousí techniku omotání hole k dokonalosti která potěší jejich srdce. U mnoha hráčů proces omotání hokejky nekončí pouze u pásky na hokejku, ale dále pokračuje s nanášením

Vosk na čepel

Omotání hokejky je běžnou rutinou každého hokejisty, pro většinu hráčů je to rituál, bez kterého nevyjedou na led. Vosk na čepel posouvá omotání hokejky o level výš. Každý hokejista si vybrousí techniku omotání hole k dokonalosti která potěší jejich srdce. U mnoha hráčů proces omotání hokejky nekončí pouze u pásky na hokejku, ale dále pokračuje s nanášením vosku.

Proč si hokejisté voskují hokejku?

Existuje několik různých důvodů, proč je dobré voskovat hokejku. Které to jsou?

  • Vosk přidává lepivost a přilnavost čepel, čímž zlepší kontrolu puku
  • Přidaná přilnavost pomáhá s rotací puku na čepeli a zpřesňuje střelu
  • Vrstva vosku tlumí vibrace při příjmu nahrávky a práci s holí
  • Vosk zabraňuje hromadění sněhu na pásce
  • Vosk chrání proti navlhnutí čepele
  • Voskovaná čepel lépe klouže po ledě
  • Vosk provoní hokejovou tašku
  • Prodlužuje životnost čepele

Ochraňte svou hokejku

Jaké jsou nevýhody vosku na čepel?

Osobně nevidím žádné výrazné nevýhody s navoskovanou čepelí. Při používání běžného vosku ze svíčky může být struktura nehezká a při delším používání nezabrání přimrzání sněhu. U profesionálních vosků se to však nestane. Při nízkých teplotách má běžný vosk tendenci namrzat a odlupovat se.

Profesionální vosky na hokejku vs. běžný vosk

Profesionální vosky se od běžných ze svíček liší v několika ohledech. Hokejový vosk je speciálně navržen pro práci v daném prostředí. Zůstává tedy lepkavý i při nízkých teplotách.

Profesionální vosk na čepel funguje ve dvou úrovních. První, základní vrstva utěsní pásku a zpevní ji. Druhá zvyšuje přilnavost, tedy zlepšuje držení puku na čepeli. Vosk lze aplikovat i na shaft, čímž se docílí většího gripu.

Jak aplikovat vosk na čepel

Nanášení vosku na čepel není žádná věda. Po omotání čepele páskou vezměte vosk a jemně s minimálním tlakem přejíždějte po čepeli. Nenanášejte příliš velké vrstvy, ale dokonale překryjte každý kousek čepele. Nejdůležitější část pro voskování je spodní hrana čepele a patka. To jsou nejvíce namáhaná místa, kde se zachytává sníh, což díky vosku již bude minulostí.

Jak jsem již zmiňoval, existují voňavé vosky, které vám navíc provoní vaši hokejovou tašku. To oceníte nejen vy, ale i vaše okolí. Na trhu jsou dostupné vůně jako kokos, vanilka, ananas, hroznové víno, jahoda. Výběr je jen na vás.

Související produkty

Mohlo by vás zajímat

2 komentáře: „Vosk na čepel“

  1. Milan Hajnych avatar
    Milan Hajnych

    Ma s tím někdo zkušenost? je to fakt lepší? jako děcko sem si na golmanku daval vosk ale to bylo aby se ta trhaci sportpaska neosoupala na prvnim ledu, dnes sou pasky jinde

  2. Radim34 avatar
    Radim34

    To je nejaka novinka? Ja voskuji hokejku od mladeze. Naprosta samozrejmost aby paska dyl vydrzela

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *