Víte co má společného kuchař a hokejista? Ne, není to výuční list z učňáku. Je to společně vypadající téma a to ostré nože. Bez ostrých nožů nemůže ani jeden z nich odvádět svoji práci na 100%. Broušení bruslí je pro znalého hokejistu stejná samozřejmost, jako třeba omotání hokejky, nebo napuštění láhve s pitím na trénink. Pro ty, kteří zrovna nejsou kovaní hokejisti, však tato automatika neplatí. A právě o tom je tento článek.

Na našem e-shopu se často věnujeme tématům, které zaujmou nadšence do hokeje. Dnes bych rád přidal téma, které jsem považoval za absurdní, avšak čas od času na něj narážím.

BROUŠENÍ NOVÝCH BRUSLÍ

Pokud si koupíte nové brusle, nikdy s nimi nechoďte ihned na led. Nové brusle nikdy nejsou nabroušené a tak by jste se při prvním kontaktu s ledem poroučeli k zemi. Možná Vám to přijde jako samozřejmost, ale u většiny hobby hráčů, nebo dětí na školách bruslení je tato situace často vídaná. Nové hokejové brusle mají žlábek nože do roviny, nebo až přímo vyboulený směrem ven. Díky tomu prakticky nemáte nárok provést odraz, nebo skluz na brusli. Pokud to přeci jen zkusíte, hrozí vám přinejmenším nějaká ta modřina, natržení svalu, nebo i horší úrazy.

PRVNÍ BROUŠENÍ

První broušení doporučuji provést ihned po tom, co si hokejové brusle koupíte. Na našem e-shopu Vám rádi broušení zařídíme, ale pouze u bruslí, které jsou již zaplacené, nebo placeny online. Pokud by Vám totiž brusle po doručení neseděli, ty staré by jsme dále nemohli prodávat jako nové. Proto pokud chcete nabrousit brusle, doporučujeme až po vyzkoušení.  Cena za broušení bruslí je různá. Většinou na každém stadiónu najdete někoho, kdo má brusku a je schopen brusle nabrousit. Cena broušení se většinou odvíjí od kvality brusky a tedy i kvality nabroušení. Ze zkušenosti je cena za nabroušení jednoho páru 50- 120 Kč. Při prvním broušení je však cena vyšší. Je to z důvodů větší složitosti při nastavování prvního žlábku v brusli.

hokejová bruska na brusle

JAK ČASTO BROUSIT BRUSLE

Broušení bruslí kdy a jak brousit brusle, jsme se věnovali v dřívějším článku, takže jen krátce. Pokud chodíte jen párkrát za rok během zimy na rybník, stačí Vám brousit jednou ročně. Amatérský hráč by měl brousit brusle každé tři, nebo čtyři týdny. Hráč, který trénuje 2x a více týdně by pak měl brusle brousit každý týden, nebo jednou na 14 dní.

Pár rad na závěr. Pokud máte nové brusle, je pravděpodobné, že Vás budou ze začátku tlačit. Materiál v bruslích je potřeba trochu vyšlápnout, aby si noha udělala v brusli svůj vlastní otisk. Pokud si chcete zpříjemnit bruslení, dejte si do bruslí gelové vložky. Gelové vložky jsou měkčí a tak si noha nebude muset tolik zvykat. Do bruslí noste vždy delší sportovní ponožky, nebo speciální ponožky do bruslí, zabráníte tak odření kotníků.

 

My Review

Review Form...

Reviews

Loading Reviews...

Sdílet na Pinterestu