Dnes tu mám další díl filmů pro opravdové hokejisty. Jeden z novějších hokejových snímků (2012) od režiséra Michaela Dowse, nás zavádí do nižší hokejové ligy, kde se děj nezaměřuje na klasické technické hokejisty s drobnou postavou, jako je tomu například ve filmu Youngblood, ale na ochránce těchto hráčů – bitkaře.

Stiffler na ledě

V hlavní roli se nám představí populární herec Seann William Scott alias Doug Glatt, kterého jistě řada z nás zná z populárních komedií Prci, prci, prcičky. Doug se jednou ocitne na hokejovém zápase nižší hokejové ligy, kde se zapojí do bitky v hledišti, kde si podá každého, kdo mu přijde do cesty. Toho si všimne místní trenér, který ho angažuje do týmu, jako ochránce. I když mu bruslení příliš nejde, ochrana vlastního týmu je pro něj posláním a nemá problém kdykoliv shodit hokejové rukavice na led.

Film je lehčí komedií z trochu jiného hokejového soudku, než na který jsme zvyklý, každopádně stojí za to ho vidět. Pokud jste duší hokejista, jistě si přijdete na své a film Goon oceníte. Pro ostatní modelky, baletky a krasobruslaře doporučuji spíše něco z Daniely Steelové

Ukázka z filmu:

Autor: Tobi