Další velmi zajímavý projekt, který vám v rámci série článků o hokejových kempech přinášíme, je hokejová škola Czech Hockey Ministry International . Hockey Ministry International je celosvětová křesťanská organizace, která působí již od roku 1977. U nás organizace působí od roku 1999 a za jejím fungováním stojí například  bývalý reprezentant a držitel extraligového titulu Tomáš Kapusta, pětinásobný Mistr Švýcarska a trojnásobný vítěz Spenglerova poháru, juniorský reprezentant Josef Marha, nebo vítěz Stanley Cupu, a držitel Bill Masteron Trophy, Glenn “Chico” Resch. V čem je hokejová škola Czech Hockey Ministry jiná?

Czech international hockey camp

V čem je CHMI vyjímečné a co nabízí?/Jaké možnosti tréninku  nabízíte?

Naše kempy jsou vedeny zkušenými hráči a trenéry jak z NHL tak i české ELH. Všichni tito hráči a trenéři spojují svůj profesní i soukromý život s křesťanskou vírou  – možná zde je ta výjimečnost – a své osobní zkušenosti na kempu předávají dál. Hokejovou školu pořádáme 1x ročně v letních měsících, přesněji v červenci. Na ledě se věnujeme zvlášť hráčům, brankářům a také se staráme o rozvoj jejich dovedností v silovém bruslení – powerskatingu. Hráči se zdokonalují i mimo led – chceme aby se rozvíjeli ve všestrannosti – proto hrajeme fotbal, floorbal, ragby vč. protahovacích a zpevňovacích cviků. Také se snažíme zlepšovat práci s hokejkou – stickhandlingu.

hokejová škola

Kemp je pod záštitou křesťanské organizace, můžete o ní něco říci?

Naše hokejová škola má dlouholetou tradici, která začala v 70. letech minulého století v Kanadském Montrealu. Zde vznikla naše mateřská organizace Hockey Ministries International (HMI). Ta úzce spolupracuje nejen s NHL ale i s dalšími hráči či trenéry z evropských hokejových lig. Tito trenéři a hráči se hlásí ke křesťanství a k jeho principům. V České republice HMI působí od roku 1997 a od roku 1999 kempy pořádáme pod občanským sdružením Czech Hockey Ministry International.

Christians hockey camps

 

Jaké jsou ceny kempů a kolik tréninkových jednotek hráči absolvují?

Již 3 rokem nabízíme pro účastníky tyto varianty kempu:  Full Cap (plná penze, ubytování), Daily Camp (plná penze, bez ubytování) a First Day Camp (plná penze, 1. den s naší školou)

Ceny jsou následující: Camp – 6000,- hráč, 3100,- brankář

Daily Camp – 4500,- hráč, 2600,- brankář

  First Day Camp – 700,- Kč

Pro hráče jsou připraveny v 5 dnech – 2 x denně led po 1 ½ hod ,2x denně suchý trénink pod dohledem instruktorů a trenérů vč. zdravotníka. To je doplněno spoustou her, legrace a písniček.

hokejovy kemp czech hockey ministries

 

Nabízíte nějaké slevy?

Ano, máme slevy které jsou dopodrobna vysvětleny na našich webových stránkách. Ve zkratce – přiveď kamaráda a získej slevu 500,- Kč (oba získávají slevu – jak kamarád tak i ten kdo jej přivedl) dále sourozenecké slevy v celkové hodnotě 1000,- Kč. Více informací přímo na našem webu www.hockeyministries.cz.

 

Jaké jsou cíle CHM?

 Uvědomujeme si, že pro lidi, kteří hrají – trenéry a rodiče, je hokej více než sport – je to kultura. Je to komunita, kde téma „přežití nejzdatnějších“ často převládá. Lidé jsou pohlceni touhou po vítězství za každou cenu a usilují o vnitřní klid a pokoj i mimo hru. A pro ty hráče a rodiny, které si uvědomují důležitost významu vnitřního klidu i mimo hokej (včetně náročnosti tohoto sportu) je tu HMI, která do této mezery přináší tolik potřebnou duchovní podporu pro všechny, kteří se ve světě hokeje pohybují.

Brankáři chzech hockey ministry

 

Kolik trenérů působí v CHM?

Do České Republiky pravidelně přijíždějí 3 trenéři – Tomáš Kapusta  ( bývalý reprezentant ČR) Josef Marha (bývalý hráč NHL a švýcarského Davosu) a Chico Resch (bývalý gólman NHL –  N.J.Devils). V USA a Kanadě kde hlavně kempy HMI probíhají jsou to např. Eric Fehr, Mark Osborne, John Vanbiesbrouck, Doug Jarvis a další.

 

Je kemp pouze pro hráče, nebo i pro brankáře?

Kemp je jak pro hráče tak i pro brankáře ve věku 8-16. Všechny tréninky jsou pod dohledem výše uvedených trenérů, kteří se jim po celou dobu kempu na ledě ale i mimo něj věnují.

 

Používáte na kempech nějaké speciální hokejové vybavení?

Trenéři si každý večer vyhrazují čas pro sdělení svých připomínek a pohledů ke konkrétním cvikům z probíhajícího dne. Snažíme se zapracovávat nejmodernější prvky v oblasti tréninku s hokejkou, přihrávek, techniky střel a to včetně powerskatingu. Na suchém tréninku používáme pomůcky pro práci s hokejkou –faststickhandling a další jako jsou např. atletické žebříky a kužely na slalomy a sprinty.

 

Porovnáváte se s konkurencí například na turnajích?

Zatím jsme tuto možnost měli pouze ze začátku našeho působeni v ČR, kdy do Slaného přijel tým mládežnického výběru z Kanady a my jsme s ním sehráli docela vyrovnané utkání. Kluci měli zážitek, na který si myslím, do konce života nezapomenou.

Czech Hockey Ministry

 

Sledujete svoje svěřence i mimo kempy?

Snažíme se udržovat kontakt s účastníky kempu skrze sociální sítě a také zasíláním přání k narozeninám. Chtěli bychom do budoucna sledovat jejich životní hokejovou dráhu a také si vychovávat nové pomocníky – instruktory. Již se nám to podařilo a několik z nich již poněkolikáté pomáhají jak na ledě tak i mimo led vč. pomoci s organizací našeho kempu.

www.hockeyministries.cz

camp@hockeyministries.cz

Moje recenze

Formulář recenze...

Recenze

Načítání recenze...

Sdílet na Pinterestu