Dívčí hokej

Hokejový kemp – Dívčí hokej

Hned v úvodu mohu říct, že se nejedná čistě o organizaci, která by se soustředila pouze na hokejové kempy. Projekt Dívčí hokej vznikl v roce 2007 v Brně pod hlavičkou Pavla Krčka. Snaha dát dohromady jednorázový dívčí tým pro hokejový turnaj přerostla v něco, co nejspíš ani nikdo nečekal. Na oficiálním webu nyní svítí číslo 637 hráček, které se účastnily,  nebo stále

Hokejový kemp – Dívčí hokej

Dívčí hokej

Hned v úvodu mohu říct, že se nejedná čistě o organizaci, která by se soustředila pouze na hokejové kempy. Projekt Dívčí hokej vznikl v roce 2007 v Brně pod hlavičkou Pavla Krčka. Snaha dát dohromady jednorázový dívčí tým pro hokejový turnaj přerostla v něco, co nejspíš ani nikdo nečekal. Na oficiálním webu nyní svítí číslo 637 hráček, které se účastnily,  nebo stále účastní, hokejových akcí s Dívčím hokejem.

Jak jsem již zmínil, projekt Dívčí hokej nabízí více, než jen hokejové kempy. Pro své hráčky vyhledává turnaje, pomáhá s náborem do klubových řad po celé republice, nebo na svých stránkách nabízí hokejovou poradnu pro rodiče, či dívky, které mají o hokej zájem. V rámci mimo klubových kempů jsou v nabídce DH jednodenní i více denní hokejové kempy pro děvčata, ale i chlapce.

OTÁZKY NA MANAŽERA PROJEKTU DÍVČÍ HOKEJ

V čem jsou hokejové kempy Dívčího hokeje jiné a proč si je vybrat?

Jiné jsou již základním posláním a tím, komu jsou především určeny. Tedy dívkám. Chlapci se zde objevují také, ale jde především o sourozence. Tato speciální hokejová škola byla první a na dlouhou dobu jediný nejen v České republice, i ve střední Evropě. Byla to doba, kdy ČSLH děvčata vůbec nezajímala. Na jiné kempy mohou děvčata také, ale zde se vše točí hlavně kolem nich. Děvčata zde navazují kamarádství s dalšími hokejistkami, což je pro ně motivací do dalších let a mnohdy je to dokáže udržet u hokeje i v případech, kdy v převáženě „chlapeckých“ klubech nastávají pro dívky „špatné“ časy.

Hokejky pro všechny úrovně

Kolikátý ročník letos plánujete?

Letošní léto bude již deváté. Poprvé jsme organizovali tento kemp v srpnu 2009.

Jaké jsou cíle Dívčího kempu/ projektu Dívčí hokej ?

Naše cíle jsou však jasné. Pomoci rozvoji tohoto sportu v Evropě a vytvoření rovnoprávných podmínek pro dívčí a ženský hokej jako takový. Stejně tak chceme dosáhnout navýšení a zkvalitnění členské základny. Bude to dlouhá cesta k vytčenému cíli. Avšak na této společné cestě je nás stále víc.

Kolik stojí kemp a  jak dlouho trvá?

Kemp je šestidenní a stojí od 5300Kč (bez ubytování a stravy), avšak sourozenci mají slevu. Ubytování a strava je cca 2500Kč.

Kolik tréninkových jednotek dívky absolvují?

11 tréninkových jednotek na ledě a k tomu každý den i 1 – 2 suché tréninky, speciálních herních dovedností či hry.

Má kemp nějaké omezení?

 Kromě kapacity asi nemá. Letos je určen pro hráčky ročníků 2005 – 2010, ale vždy se dá domluvit nějaká výjimka.

Na závěr chci říct, že projekt Dívčí hokej i manažera znám už dlouho a v minulosti jsem jako trenér na kempech působil a rád tento projekt budu podporovat. Nápad zorganizovat turnaje a kempy pro dívky u nás nemá obdoby a pevně věřím, že bude i v budoucnu pokračovat. Samotný projekt i informativní web dívčího hokeje je dotován převážně ze zdrojů Pavla Krčka a dobrovolných dárců ze stran rodičů, či bývalých hráček, proto pokud by jste chtěli jakkoliv podpořit tento projekt, ozvěte se na kontakty níže.

email: krcek@divcihokej.cz

tel: +420 602 711 091

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *