zavazování bruslí dítěti

Jak dítěti zavázat brusle

V nedávném článku jsme se věnovali správnému dotažení hokejových bruslí. Dnes se podíváme, jak správně zavázat brusle dítěti. Pokud je vaše dítě ještě malé, že si brusle nedokáže zavázat samo, je důležité, abyste si tuto dovednost osvojili vy. Bez správně zavázaných bruslí si hru nikdo neužije. V první řadě se ujistěte, že má vaše dítě správnou brusli.

Jak dítěti zavázat brusle

V nedávném článku jsme se věnovali správnému dotažení hokejových bruslí. Dnes se podíváme, jak správně zavázat brusle dítěti. Pokud je vaše dítě ještě malé, že si brusle nedokáže zavázat samo, je důležité, abyste si tuto dovednost osvojili vy. Bez správně zavázaných bruslí si hru nikdo neužije.

V první řadě se ujistěte, že má vaše dítě správnou brusli. Výběr hokejových bruslí je náročná část, ve které musíte zvolit vhodnou velikost, tvar a řadu pro jeho pohodlí.

Pokud obouváte brusle v hokejové šatně, nazujte je až poté, co má vaše dítě oblečenou spodní vrstvu, tedy ribano, suspenzor, hokejové ponožky, a hokejové kalhoty. Zbylé části výstroje oblékejte až po dotažení bruslí.

Posaďte dítě na lavičku a začněte s přípravou brusle. Povolte hokejové tkaničky a vytáhněte jazyk přes tkaničky, aby se brusle co nejvíce otevřela a nasuňte nohu do brusle. Jakmile je noha v brusli, požádejte dítě, aby zatlačilo patou do podrážky, zatímco vy budete tlačit nahorů. Tím se pata dostane na své místo. Můžete také nechat dítě, aby zatlačilo patou proti zemi.

Hledáte kvalitní hokejové tkaničky?

Zatlačte jazyk zpět na nárt a ujistěte se, že jsou jeho okraje pod bočními oky (pro tkaničky) brusle. Jazyk musí ležet rovně, aby nebyl vychýlen na žádnou stranu.

Pro vaši bezpečnost je vhodné zaujmou polohu, kdy nataženou nohu dítěte nasměrujete mezi své nohy a vaše stehna semknou nože brusle. Tím si brusli stabilizujete a můžete zahájit proces zavazování.

Začněte u špičky tím, že položíte palce na každou stranu brusle vedle očka, které se chystáte utáhnout, čímž si vytvoříte páku k pevnému dotažení. Pomocí ukazováčku a prostředníčku uchopte tkaničky a zatáhněte směrem dolů místo nahou přes brusli, čímž obepnete boky brusle. Pokračujte stejným způsobem pro každé očko směrem k horní části brusle.

K tomu, aby byla noha v brusli opravdu fixována, je potřeba velmi těsného zavázání horních oček. Horní očka zabraňují pohybu paty v brusli, čímž dítě získává na její kontrole a snižuje se riziko vzniku puchýřů.

Jakmile jste u konce, položte palec na místo, kde se tkaničky kříží a zatlačte, aby se tkaničky při mašličce neuvolnily. Vezměte výsledné mašličky a vytvořte ještě jeden uzel, čímž zabráníte povolování během hry.

Nyní jsou brusle vašeho dítěte připraveny ke hře a vy můžete pokračovat v oblékání zbylé hokejové výstroje.

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *