výběr brankářských betonů

Jak vybrat brankářské kalhoty

Výběr brankářských kalhot je poněkud odlišný, než výběr hokejových kalhot pro hráče. Brankářské kalhoty musí být silnější a podstatně bezpečnější vůči střelám puků. Přední strana kalhot, tedy stehna, třísla a pak musí být chráněna i v případě přesunu ve skluzu, kdy by mohlo hrozit odkrytí výstroje. Správný výběr kalhot zajistí, že budou pracovat v tandemu s vestou

Jak vybrat brankářské kalhoty

výběr brankářských betonů

Výběr brankářských kalhot je poněkud odlišný, než výběr hokejových kalhot pro hráče. Brankářské kalhoty musí být silnější a podstatně bezpečnější vůči střelám puků. Přední strana kalhot, tedy stehna, třísla a pak musí být chráněna i v případě přesunu ve skluzu, kdy by mohlo hrozit odkrytí výstroje. Správný výběr kalhot zajistí, že budou pracovat v tandemu s vestou a betony. Důležité je, aby jeden chránič nebránil druhému. Brankářské kalhoty jsou také výrazně širší, aby pomohli brankáři zabrat větší část brány.

Jak nosit brankářské kalhoty

Brankářské kalhoty je možné nosit dvěma způsoby, vně, či uvnitř kalhot.

  • Brankářská vesta vně kalhot – Brankáři, kteří preferují nošení kalhot vně, tedy před kalhotami, by si měli pořídit kalhoty se zúženým střihem pasu. Díky tomu bude vesta pohodlně sedět na kalhotách a nebude se při pohybu zvedat.
  • Brankářská vesta uvnitř kalhot – Brankáři, kteří nosí vestu uvnitř kalhot, by měli vybírat kalhoty se soudkovým střihem, který je širší a je možné do nich snadno vestu zastrčit. Velikost by zde měla být o číslo větší, aby se i střed vesty pohodlně vešel.

U obou variant doporučujeme nosit na kalhotách kšandy, které budou vracet kalhoty na své místo.

Vybrané modely kalhot

Velikost brankářských kalhot

Tato tabulka vám může pomoci orientačně vybrat brankářské kalhoty.

OznačeníVelikostObvod pasuVýška hráče
YouthS/M51-56100-110 cm
L/XL56-61110-120cm
JuniorS61-66110-120 cm
M66-71120-130 cm
L71-76130-140 cm
IntermediateS66-71130-140 cm
M71-76140-150 cm
L76-81150-160 cm
SeniorS76-86150-160 cm
M81-91160-170 cm
L86-96170-180 cm
XL91-101180-195 cm
XXL96-106195-210 cm

Střih brankářských kalhot

Ač to na první pohled nevypadá, mají mezi sebou brankářské kalhoty více rozdílů, než byste si mysleli. Každý výrobce při výrobě volí jiný tvar, který dle nich dokáže lépe vykrýt prostor a umožní brankáři lepší pohyb. Nejvýraznějším rozdílem je střih pase, kdy si může brankář vybrat mezi umístěním vesty v kalhotách nebo vně. Kalhoty mají také širší, nebo tenčí nohavice, díky kterým můžete volit různě velké chrániče kolen.

Výkonnostní úroveň brankářských kalhot

Tak jako ostatní výstroj pro brankáře jsou i kalhoty nabízeny v různých úrovních ochrany dle výkonnostní úrovně a frekvenci hraní. Profesionální řada je určená pro frekvenci hraní 4-7x týdně, poloprofesionální kalhoty 2-5x týdně a amatérské je vhodné využívat 1-3x týdně. Kvalita soutěže, kterou brankář chytá, by měla doplnit informace pro váš výběr úrovně ochrany. Zjednodušeně platí, že čím profesionálnější soutěž, tím vyšší úroveň ochrany by brankář měl mít.

Přizpůsobení brankářských kalhot

Přizpůsobení neboli možná customizace kalhot se obecně u retailových modelů příliš nevyskytuje. Pokud zrovna nekoukáte po kalhotách na míru, můžete některé upravitelné prvky najít u top modelů. Jedná se o úpravy vycpávek, prodloužení nohavic, či výšky pasu a samozřejmě barvy.

Pokud si budete upravovat své kalhoty, pamatujte, že pro brankáře platí extra pravidla na výstroj, které je potřeba dodržovat. Pokud bude mít brankář větší kalhoty, než je povoleno pravidly, bude mu udělen trest a v daných kalhotách nebude moci pokračovat.

Související produkty

Mohlo by vás zajímat

Jeden komentář: „Jak vybrat brankářské kalhoty“

  1. Paveliq avatar
    Paveliq

    Pekne vysvetleno i jako stary golos jsem tu nasel veci, co sem neznal

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *